Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2022, 12:59   #12
Vladinemir
Član
 
Član od: 27.10.2009.
Poruke: 48
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HD_4770 i novi PC

Znam da je za video Intelova integruša jako dobra ali to radim najmanje. Takođe mnogi preporučuju u kombinaciji i Nvidia grafičke za ovo.
S druge strane, važniji mi je audio, gde opet preporučuju AMD-ove zbog pogodnijih drajvera zbog DSP kašnjenja signala iako se generalno češće govori o bagovima na njima. Za Nvidiu rade gomilu optimizacija kad je audio u pitanju. Koga zanima ova tema, može da pogleda ovde https://vi-control.net/community/thr...anymore.87448/
Izgleda da i novije AMD-ove mogu da imaju sličnih problema tako da ne znam više ni ja šta je pametnije.
Za fotografije koristim Canonov Digital Photo Professional koji nije preterano popularan. Podržava CUDA ali je primena ograničena po onome što sam čitao.
Ređe koristim Darktable koji podržava OpenCL.
Raw Therapee izgleda ne podržava ništa.
Gimp OpenCL eksperimentalno.
Uglavnom, prema informacijama na netu, grafičke više pomažu za video obradu a za fotografije je bitniji procesor. Ne znam koliko se ovo promenilo poslednjih godina. Nisam pratio zbog ove frke sa rudarenjem i krizom. Verovatno će biti nemoguće naći karticu koje je solidna za sve pomenuto.

Poslednja ispravka: Vladinemir (7.6.2022 u 0:22)
Vladinemir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke