tema: Nova konfa
Prikaz jedne poruke
Stara 15.5.2017, 7:42   #12
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa

Ako hoces HDD Toshiba P300 su trenutno best buy. Ako bi samo za neko skladistenje, povremen pristup i tih HDD Western Digital Green serija.

A CPU uzmi prema toma za sta ti je primarna namena. Core I7 7700(K) je trenutno kralj performansi. Bez dalje rasprave. I ako ti je primarna namena igranje, resen problem. Ako se profi bavis programiranjem, i kompajliras dosta, e onda ti toplo preporucujem Ryzen. Narocito ako su ti veliki projekti u MB. Znaci to dosta. Ako radis Java, ili nesto za WEB bez kompajliranje, uzmi Intel. Vise ce ti znaciti malo jaci IPC i klokovi, od jezgara.
Uzecu kao analogiju moj Core I5 2500K i drugarov FX 8320. Kompajliramo nivo za CS:GO. Njegova masina odradi u proseku za ~30% brze, nego moja. Ja imam toliko vise FPS-a u igri. Slicno bi bilo i sa RyZen R5 1600X vs I7 7700. Samo sto ne bi mozda bilo vise toliko FPS-a.
Sto se tice RAM-a, ako ne overklokujes RAM, radice DDR4 na Ryzen-u na 2400/2666Mhz bez frke. Druga stvar je sa OC-om totalno. Ne znam da li je MSI ispeglao BIOS-e, ali Asus i Asrock odlicno rade. Gigabyte je imao neke frke, ali su izasle nove verzije BIOS-a tako da i to ne bi trebalo da je frka.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke