Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2018, 14:55   #54
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Eh, da je samo D2D. Propao je i ImpulseDriven, pa Desura, od novijih. D2D se malo ko seća (ja sam i sam imao 2 igre kod njih uzete... al' su obe imale steam key, srećom).

Realno, prodavali su indiji na netu davno pre Steama, koristili fastspring ili kako se već zove, ali... u to vreme cena najobičnije indie igre je bila tipa $15-25, fastspring je uzimao nekih 50% na uslugu naplate i ovoga što steam radi za 30%... a dobijao se drm-free download bez achievementa, prijatelja itd (najsličnije današnjem humble widgetu koji se ubaci na sopstveni sajt).

Malo mi ne da mira ipak ova konstatacija da su HiB, GMG, Fanatical i drugi "key reselleri" konkurencija Steamu.

Ne bih se složio, jer oni i kad prodaju igru umesto Steama... u suštini jačaju Steam jer prodaju key za Steam.

GOG sa druge strane, da, konkurencija je. Origin - jeste. Čak i Epic store jeste, iako prodaje ekskluzivne igre.

Reći da je konkurencija Ferariju distributer Ferarijevih modela, čak i ako da veći popust kad se odrekne svog dela, je smešno. Konkurencija mu je Lamborghini, Porsche... I najčešće ih nećete naći u istoj radnji, ako nije 3rd party (a 300% će biti u istim radnjama steam i epic ključeva, kao što već ima steam/ubisoft ključeva na HiB/GMG recimo).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke