Prikaz jedne poruke
Stara 25.12.2007, 14:52   #212
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Mobbing


Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Zorane, kada kažeš "organizacija protiv šikaniranja", onaj ko je upoznat sa tim problemom verovatno će te bledo gledati. Ako kažeš "organizacija protiv mobbinga", onda će mu verovatno biti jasno o čemu govoriš.
Pročitaj ovo još jednom, pa ćeš (kao neki drugi na foruma) sama da vidiš da si pogrešila. Potpuno sam siguran da mnogo veći broj ljudi zna šta je maltretiranje/šikaniranje, nego "mobing".

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Dakle, organizacija je registrovana pod tim imenom, i taj naziv je opšteprihvaćen.
I? Pojeo vuk magarca? Stani malo. Je l' stvarno misliš da samim tim što neki mudroser nešto nekako nazove, to postane i opšteprihvaćeno? Ne. Potrebno je da masa (koja ne zna šta reč znači) pomisli da će biti pametnija ako je upotrebljava, po sistemu "vidla žaba da se konji potkivaju...". I to ne treba ohrabrivati.

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Ja bih taj izraz shvatila kao što je strana reč "marketing"... Prihvaćena je u celom svetu, i na srpskom bi definicija marketinga bila previše opširna...
Slabo znaš svoj jezik. Imaju Srbi odličan i jezgrovit (ni slučajno preopširan) izraz "prodavanje mhuda za bubrege" koji savršeno oslikava samu suštinu "marketinga". Dobro, šalim se, ali nije ni mnogo daleko od istine.

Ne znam šta će nam "mobing" (sem da se puvamo i kondirimo), kad svi (avaj) u ovoj zemlji dobro znamo šta je maltretiranje (opet strana reč, koju bi sada da zamenimo novom i gorom, isto stranom).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
MilanSM (25.12.2007)