tema: Avioni
Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2007, 0:44   #67
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
Velika je razlika između B2 i F117. Prvi je čist strateški bombarder, dok se ovaj drugi vodi kao strike fighter.
Inače tačne parametre nemam u glavi (ali koga zanima može lako da neđe na 'Net-u), mada bi B2 trebalo da dejstvuje sa visina većih od 8000 metara. A tu ćeš ga teško videti.
Mislim da je baš na nama testiran JDAM koncept (koji je bio osnova za Shock and Awe (tj. šokiraj i zapanji kako smo mi preveli) naširoko primenejn u Iraku). Samim tim B2 nije morao da leti iznad Valjeva da bi ga posipao bombama, već je sasvim dovoljno bilo da bude u okolini.
Moze biti, slabo se razumem, ali najbolji ortak (za koga znam da ne laze) se u to vreme zatekao na brdu na periferiji Valjeva i ubedjen je da je avion bio trougaonog oblika.
Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
To je zaista tužno. Za mene su ti ljudi pravi heroji!
Sramota je šta su ove naše "herojske" generalčine, koje samo krkaju meso, radile. Slali su ih solo, jednog po jednog u nadi da će iznenediti i možda oboriti neki avion. Nažalost većina je poginula, a danas ih se skoro niko ne seća.
Nikada to necu zaboraviti. Uzas. To je bio prvi napad na Valjevo po danu, bio sam blizu kuce kad se se oglasile sirene. Pojavio se jedan avion (da, samo jedan) koji je leteo vrlo nisko, svi su mislili da je njihov, mada je neko od ortaka prokomentarisao da avion lici na Mig 29. Posle par krugova oko valjeva usledilo je obaranje, pilot nije ni stigao da se katapultira.U prvi mah svi su se radovali jer smo mislili da je njihov, cak se na lokalnoj televiziji pojavio snimak obaranja. Par sati posle snimak je povucen.
Pricalo se posle da je neko od Miloshevicevih glavonja u tom momentu bio u Krushiku pa je Milenko Pavlovic poslat da brani Krushik. Ej bre, jedan avion.
Inace, Milenko je rodom iz okoline Valjeva, te godine mu je napravljen spomenik u Valjevu (kazu tacno na mestu gde je oboren), i prvih par godina (dok su bili ispravni) na taj dan su Migovi 29 u njegovu cast nadletali Valjevo.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke