tema: Avioni
Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2007, 0:31   #66
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Hm, izgleda da je onaj shto je oboren u F117A bio budala.

Licno ga nisam video (bio sam u sklonishtu ), medjutim ljudi koji su u trenutku tepiha bili u okolini Valjeva (takoreci valjevskim okolnim brdima) su prijavili da su videli avion neobicnog tj. trouglastog oblika ali samo neposredno pre izbacivanja bombi. Cinjenica je da je bio neki bombarder u pitanju, s obzirom da se radilo o tepihu tj. vishe desetina bombi.
Velika je razlika između B2 i F117. Prvi je čist strateški bombarder, dok se ovaj drugi vodi kao strike fighter.
Inače tačne parametre nemam u glavi (ali koga zanima može lako da neđe na 'Net-u), mada bi B2 trebalo da dejstvuje sa visina većih od 8000 metara. A tu ćeš ga teško videti.
Mislim da je baš na nama testiran JDAM koncept (koji je bio osnova za Shock and Awe (tj. šokiraj i zapanji kako smo mi preveli) naširoko primenejn u Iraku). Samim tim B2 nije morao da leti iznad Valjeva da bi ga posipao bombama, već je sasvim dovoljno bilo da bude u okolini.

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Svojim ocima sam gledao obaranje pilota Milenka Pavlovica u Migu 29 iznad Valjeva. Isprva smo mislili da je neprijateljski avion u pitanju. Covek je u tom sukobu poginuo.
To je zaista tužno. Za mene su ti ljudi pravi heroji!
Sramota je šta su ove naše "herojske" generalčine, koje samo krkaju meso, radile. Slali su ih solo, jednog po jednog u nadi da će iznenediti i možda oboriti neki avion. Nažalost većina je poginula, a danas ih se skoro niko ne seća.

Ovde stajem jer ne bih želeo da se ova sjajna tema pretvori u neko prepucavanje.

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem da su nam samo 4 miga ukupno ostala. Znaci da ih je '99 unisteno nekoliko.
Onda bi molgi da dokupe par komada da kompletiraju jednu grupaciju bar. Malo je cetiri. I onda bace malo helikoptercica i nama taman za sitnice.
Vidi ovako ... naša vojska je u tolikom čabru, da nema para ni za gorivo. Naši piloti nisu leteli čak ni onaj minimum što moraju, a kamoli da se nađu pare za kupovinu novih aviona. Ovo i ne čudi kad 70% sredstava koja idu vojsci odu na plate. (Ovo je izjavio general Ponoš)
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke