Prikaz jedne poruke
Stara 24.8.2017, 15:22   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Xiaomi Redmi Note 4 [Global Snapdragon verzija]

Napomena

Zamolio bih nekoga da postavi oznaku ispred teme da je u pitanju mobilni telefon, zaboravio sam.

Biće slika/videa sa kamere kada budem imao prilike da zapravo uslikam nešto normalno s njim pošto nemam trenutno praktično ne izlazim iz kuće zbog obaveza.

TL;DR:

Fantastičan telefon za ovaj cenovni rang. Metalna zadnja strana, blago zakrivljeno staklo na ivicama, dobre performanse, fantastična baterija, odličan ekran, dobra zadnja i dovoljno dobra prednja kamera, sveža verzija Androida sa konstantnim apdejtovima i sve to za ~160e.

Uvod i putešestvije

Jednostavno ne želim niti sam ikada želeo da dajem preko 200e za novi telefon a stari dobri Moto G se odlično držao 3 godine no jednostavno nije mogao da izdrži sve što mu bacim zbog nedostatka RAM-a. Traženje telefona do 200e, kao što svi znate, nimalo nije jednostavno - izbor je ogroman. I tako sam traćio sate i dane gledajući telefone po netu, razmatrao polovnjake, čitao iskustva o raznim modelima i generalno sam došao do zaključka da nijedan od jačih brendova (Samsung, LG, HTC, nedogospodbog Apple) u tom cenovnom rangu ne može da mi ponudi ono što je meni najbitnije kod telefona: dobra baterija, dovoljno RAM-a za multitasking i dobar CPU kao i prihvatljiv dizajn i kvalitet izrade.
Tada sam natrčao na neke teme ovde na forumu gde su ljudi strašno nahvalili mnoge Xiaomi telefone. Kako sam i sam (iako je u pitanju poređenje baba i žaba, znam) bio veoma zadovoljan Xiaomi bubicama koje sam platio daleko manje nego što bi trebalo da koštaju odlučio sam da pogledam malo detaljnije šta Xiaomi nudi od telefona.
U roku od 5 minuta sam natrčao na Redmi Note 4. Oduševio sam se specifikacijama, oduševio se cenom, revieweri su hvalili telefon na sve strane. Detaljnije istraživanje je dovelo do zaključka da je jedina mana ovde malo slabija kamera u poređenju sa nekim drugim Xiaomi telefonima iz ovog ranga kao i da su se ljudi susretali sa problemom mrtvih/zaglavljenih piksela na ekranu. Kao i to što telefon nema Gorilla Glass. Kontao sam da je sve to prihvatljivo jer sam planirao da uzmem uređaj nov i sa garancijom.
Telefon sam uzeo nov kod prodavca na KP za 165e sa pismenom garancijom na 12 meseci. Ima ga i u još nekim mobilnim šopovima u Srbiji ali se meni konkretno svidelo što je ovaj prodavac imao Snapdragon global verziju - ovaj telefon se prodaje i u varijanti sa Mediatek Helio X20 10-core procesorom koji je značajno brži ali i srče više struje i pritom je većina tih telefona koji se mogu pronaći kod nas, nažalost, sa Chinese ROM-om a neki od njih nemaju ni Google aplikacije (Services, Play Store).

Kada sam se već dotakao hardvera i softvera...

Specifikacije
- Snapdragon 625 SoC (14nm proces proizvodnje - veoma štedljiv SoC)
-- 8 jezgara (rade sva jezgra, nije u pitanju 4+4 konfiguracija)
-- Adreno 506 GPU
- 3GB RAM-a
- 32GB ROM
- 5.5" 1920x1080, tj. Full HD, IPS panel, ~400 PPI
- Zadnja kamera 13MP, phase detection autofokus, dual-tone LED blic
- Prednja kamera 5MP, fiksni fokus
- Hibridni SIM slot:
-- 2 micro SIM kartice...
-- ...ili 1 SIM kartica + 1 micro SD kartica
- 4G, VoLTE
- Fingerprint senzor
- IR blaster
- LED za notifikacije, RGB
- Mono zvučnik
- Žiroskop, proximity senzor itd.
- Klasičan micro USB port

Šta nedostaje i zašto bi se iko bunio oko toga za ovaj novac!?
- Nema NFC
- Nema wireless charging
- Nema QuickCharge iako SoC podržava verziju 3.0 te tehnologije

Telefon pokreće MIUI 8 - OS je zapravo Android 7.0. U kutiji je stigao sa MIUI 8 na Androidu 6.0 a apdejt je stigao već sutra ujutro. Očekuje se MIUI 9 veoma uskoro kao i, verovatno, Android Oreo apdejt nešto kasnije jer MIUI nije direktno vezan za verziju Androida na kojoj je baziran.

Poslednja ispravka: doctor (24.8.2017 u 16:43)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (24.8.2017), Filip89x (25.8.2017)