Prikaz jedne poruke
Stara 25.1.2013, 22:09   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Par stvari oko nove grafičke (GTX 650Ti)

Kupio sam pre neko vreme ovu grafičku, Asus GTX 650Ti, i prilično sam zadovoljan njenim radom.
E sad, par put mi se desilo da mi ekran nakratko "štrecne" prilikom rada (ovo se nije dešavalo u igrama, nego dok sam bio i dalje u desktopu i Windows Exploreru),
i čuje se zvuk kao da sam izvadio nešto iz USB porta.

Kad se prvi put desilo, ušao sam odmah u Device Manager, sve je bilo u redu i nikakvih problema u daljem radu nisam imao.
Drajvere sam instalirao u decembru poslednji (i prvi) put.

Druga stvar je, kad igram neku igru duže vreme, i uradim alt+tab, vidim da neke površine trepere.
Otvorio sam neku sliku da pogledam, u AcdSeeu, i pošto program ima tamnu površinu, mogao sam da primetim
da imam neke linije koje šetaju po monitoru.
Napajanje mi je LC600H, proverio sam i da li je dobro kabl utaknut (uključio sam monitor na VGA izlaz, pošto nemam adekvatan kabl/adapter za DVI port).

Proverio sam i temperaturu kartice, evo upravo igram Black Ops 2 (alt tabovan je), trenutno je temperatura 60 stepeni, fan speed je na 49%.
Takodje sam upravo otvorio jednu sliku u AcdSeeu, deluje kao da su manje učestale te linije što idu od dole ka gore.

Ovo sam primetio tokom alt taba Black Ops 2 i Sleeping Dogs, sa drugim igrama nisam proveravao.

Inače, sve normalno radi, nema nikakvih problema, u igri nema tih linija, niti mi tokom igara pušta USB plugged out zvuk
(kao što rekoh, to se desilo 2-3 puta dok sam bio na desktopu, imam karticu već mesec dana).

Da li je to do napajanja, falične grafičke ili nečeg trećeg i da li treba da me brinu ovi simptomi?

EDIT:
Hm, ipak se treperenje vidi i u Black Ops 2...
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke