tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 22.2.2021, 0:49   #5667
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Sweet Home je za mene veliko pozitivno iznenađenje. Serija je južnokorejski mix horora, drame i SF-a. Radnja se dešava u jednoj velikoj zgradi, u kojoj su se stanari zabarikadirani i pokušavaju da prežive masovno pretvaranje ljudi u monstrume (dakle ne zombije već baš svakojake monstrume). Radnja je izdeljena na više ljudi i grupica, uvek se nešto zanimljivo dešava. Atmosfera, likovi i monstrumi imaju težak vajb 80-ih kad se ovakve serije i filmovi nisu shvatali previše ozbiljno ali su bili zabavni i upečatljivi.

Efekti su najtanja stvar u celoj priči, tipična B produkcija. U prve dve epizode se čak vidi da su monstrumi u nižem frejmrejtu od ostatka slike što je smešno do bola, ali koliko vidim od treće je to ispravljeno. Tu treba malo pogledati kroz prste, a po meni vredi... Pogledao sam četiri za sada i vuče da se gleda. Ima tu i mističnih likova, kratkih flešbekova koji otkrivaju više o njima, itd. Uglavnom, sem niskobudžetnog CGI, rekao bih da je po mnogo čemu ovo zabavnija serija od mnogih mainstream splačina.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke