Prikaz jedne poruke
Stara 12.5.2012, 0:06   #10
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Trazim jednu sliku (2)

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se što postavljam glupo pitanje ali, šta će ti ta slika/demo?
Kao prvo : Pitanje ti uopste nije glupo, bas je na mestu.
E sad, sta ce mi demo ? - Znaci poceo sam trazeci sliku, ali sve je bilo u sluzbi toga da pronadjem demo. U sustini to je nostalgija ili reminiscencija jednog (sad vec) davno proslog vremena. To je u domenu emocija i ne da se opisati zdravorazumskom logikom. Prakticno mi ni za sta "ne treba", ali opet i treba mi da zadovoljim onaj deo emocija koji se hrani vadjenjem na povrsinu onog sto je duboko u secanju zatrpano, al ipak ne sasvim zaboravljeno. I secas ga se taman u tolikoj meri - da ti ne da mira dok ga ne otkopas sasvim ili resis "vestacki nametnutu samom sebi" misteriju.
U one Amigine godine procvata, nisu bile samo igre pokretac duha vec je postojala i tzv demo scena (koja i sad postoji), a ja sam usao u te vode (samo kao nemi posmatrac) jos od vremena C64 demo scene i ondasnjim nadmetanjem "moji je bolji od tvog" C64 vs Spectrum vs Amstrad ili 8bit wars ko sto je prozvano na zapadu. Ja i danas sam pod impresijom Amiginog demoa State of the art ili recimo Technological Death. (neverovatno precizna sinhronizacija muzike/ritma i grafike !)
Ali da se vratimo "misterioznog" demoa sa majmunom kojeg ja trazim - tog demoa nikad nisam video, a zaintrigirala me bas ta slika sa shimpanzom i sarkasticna izjava ispod, objavljena u Svetu Kompjutera. To je nekako tinjalo u meni (u to doba nije bilo bas lako doci do informacije) sve dok nije dosao razvoj i pristupacnost interneta pa je opet izbilo na povrsini. Isto tako, verujem da mnogi od nas traze neke stare zaboravljene igre bez iole prakticnu primenu (mozda nece odigrati recimo preko MAME ili nekog drugog emulatora vise od nekoliko puta), ali taj osecaj da ponovo imas pred sobom maglom vremena odnesenu igru/sliku/pesmu se ne moze opisati recima ko sto rekoh u uvodu.
Eto, mislim da sam dovoljno elaborirao moj "quest" za pronalazenje ovog Amiginog demoa. (kojeg u stvari nikad nisam video nit' imao)
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke