Prikaz jedne poruke
Stara 6.3.2013, 19:42   #1838
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Treba da se odredi ko je nosilac gradskog prevoza u gradu, da se vidi koliki su tu godišnji troškovi, da se vidi i odredi kolika je minimalna cena karte koju mogu da plaćaju građani, da se vidi na koji način može da se nadoknade neki troškovi, naplati prevoz i od koga, kako organizovati prevoz i sam razvoj dotičnog. Da dobijemo situaciju u kojoj će građanin Beograda da plaća kartu, i da se na neki način dođe do situacije koju pominje nekoliko ljudi ovde.
Ko je nosilac gradskog prevoza? Da li je to b+? Nije. Kakvu uslugu pruža b+? Mene vozi GSP. Za one koji su davali primer "da li uđeš u prodavnicu, uzmeš hleb i ne platiš?" imam pitanje: da li hleb koji uzmete u Maksiju, Tempu, Idei... plaćate na kiosku Future +?
Koliki su godišnji troškovi? To nikako da saznamo, kao što nikako da saznamo kolike su plate, bonusi, dnevnice i šta ti ja znam funkcionera u JAVNIM preduzećima (ne samo GSP). Preduzeća su javna, ali su plate tajna.
Kako organizovati prevoz? Razvoj? Kad sam išao u srednju školu ('87-'90), svakodnevno je na radio stanicama (202, STB) među ostalim informacijama bila i ona o broju vozila GSP na ulicama. Tada je bilo od 1100-1300 vozila. Sada ima isto toliko. Broj stanovnika BG '87 (za one sa novijim ličnim kartama 1987... ) i broj stanovnika 2013... Kao reper "boljeg" prevoza uzima se broj vozila kad je prevoz bio jadan, pa je sad kao VAUUUUUUUUU. I samo da dodam, imao sam markicu i kada je bilo po 200 vozila.
Spawn BG je offline