Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2009, 0:19   #14
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Mirror's Edge i NVIDIA PhysX - mit ili istina???

"Pratim" ja grafiku i vise nego sto treba. Ali iza onoga sto sam rekao da se dosta likova bukvalno lozi na grafiku, to je vise nego istina.
Da si ti igrao neke igre koje imaju pricu a ne samo sminku primetio bi i sam. Ovako "deca" Crysis-a samo se loze na grafiku. Kriza nije losa, napucavanje i stuff ali ima dosta boljih igara od nje. Pogledaj samo HL, pogledaj Mass Effect i jos more drugih igara. Naravno, dobra grafika jeste must ali ako mi naprckaju neku igru koje lepo izgleda a od price nigde, e onda to mogu da okace macku o rep.
Pre (dok sam bio mladji) sam se i lozio na igre sa dobrom grafikom ali batali ti to kada te igra posle pola h smori. Koja je to igra? E danas je druga prica sto se dosta igara uprkos losoj prici vadi na grafiku tj. vizuelni dozivljaj. Npr. PES nema ultra lepu grafiku a vidi i sam kakva je igra, nema ko je ne voli. Pogledaj samo CS (engine (HL) star ko zna koliko godina, preko 10) a jos uvek ima milione i milione fan-ova... Ovo su samo primeri, tu ima jos 200 stvari koje utice na odredjivanje kvaliteta igre.
Inace, igrao sam Mirror'e Edge sa tom "fizikom" i nisam zapanjen. Zasto? Pa zasto da budem zapanjen zbog 2-3 stvari koje nahajpuju i onda se svi poprze. Daj ti meni kvalitetnu igru i onda cemo da pricamo. Naravno, nista nije savrseno pa ni igre...
ME ima lepu grafiku za taj tip igre i vrlo optimizovan engine (UT3) koji pravi cuda i na dosta slabijim kartama. Nista nije savrseno kao ni igre, uvek nesto u nekoj igra mora da fali. Ne mogu kreatori svega da se sete i svaki deo igre da pokriju, inace zasto postoje patch-evi.
Svaku novu igru sam probao i grafika jeste lepa (na vecini igara) ali batali to kada vecina igara jednostavno nema gameplay.

Poslednja ispravka: dzonihsv (11.3.2009 u 2:50)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Doomche (11.3.2009), pharaon.92.bc (11.3.2009)