Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2007, 2:38   #8
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Wireless istinski problem, ili foliranje ili bezobrazluk provajdera ? Pomoc

Pozdrav !

Koristim wireless internet FLAT paket 384/192 (download-upload), zadovoljan sam brzinom ali kvalitetom usluga nikako. Naime imam problem koji se iz dana u dan ponavlja.
Imam mreznu PCI karticu, antenu na krovu, opticku vidljivost sa pristupnom tackom (60-70% signal - sa opremom je sve u redu, uvek stabilan signal).
Ovaj provajder za povezivanje security koristi VPN konekciju, dakle imam svoj username i password, i kada unesem svoje ime i sifru i kliknem na connect, izadje mi sledeca poruka:

"Verifying username and password...

Error 691: Access was denied because the username and/or password was invalid on the domain. "

Ova poruka je normalna da se javlja kad istekne moja mesecna pretplata i ugase mi nalog, ali to nije tako u mom slucaju jer mi nalog istice 16.06 u 23:59...

Dakle, ovo mi se desilo u petak popodne, posto isteklo radno vreme, istrpeo sam i pozvao ih u subotu, medjutim , oni kazu da je sa mojim nalogom sve u redu, ali kao hajde da im izdiktiram novi password, ja im kazem, oni promene, i to radilo 24h i evo sada ponovo se desava... Napominjem da password ne drzim u kompu pa mi kao neko prisupio u komp i video sifu i zloupotrebio vec iskljucivo drzim zapisanu na papiru u fioci... I sutra (sada sam se konektovao i svratio ovde za pomoc preko dial-up-a) moram ponovo da ih zovem i (nadam se ) resim ovo...
U mom mestu (30km od njihove centrale) imaju vrlo malo korisnika, dok u maticnom mestu imaju vise stotina, i ja mislim da oni nas korisnike iz malih mesta iskljucuju preko vikenda povremeno jer imaju zakrcenja i vise korisnika nego sto moze infrastruktura da im izdrzi...
Ranije se desavala "Error800 - VPN konekcija nije mogla da se uspostavi jer iskljucen njihov terminal ili pogresno podeseno ... Tako se prekidala konekcija svakih sat-dva... ostavim nesto da skidam, odem da spavam, posle par sati se prekine... Ali sada ne, sada ova greska i ne radi uopste...

Da li po vama ove moje sumnje imaju osnova i da li ova gore-pomenuta greska znaci da mi gase nalog pa kad pozovem aktiviraju - dakle krajnji bezobrazluk njihov, ili je ovo iskren problem koji nema veze sa foliranjem i prevarom?...

Ako se neko razume u ovu problematiku, molim za pomoc.
Hvala unapred !
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke