Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2010, 10:03   #10
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Graficka karta za profi 3d rendering

Svejedno, ozbiljno ili neozbiljno. Ni Quadro kartice jos uvek ne sluze za renderovanje i dalje je CPU glavni za to. Quadro kartice, kao sto sam vec rekao, imaju ubrzanje u samoj manipulaciji scenom za vreme rada u viewportu ali ne i u samom renderovanju scene.
Sta se Intelu svidja ili ne je druga tema, ali jos uvek nije napisan render endzin koji koristi GPU i pri tome podrzava sve efekte koje imaju "klasicni" render alati a da ne pricamo o kvalitetu rendera (bar nije poznato siroj bazi korisnika).
Nijedna Autodeskova 3d aplikacija (3ds Max, Maya, XSI itd) ne podrzavaju GPU renderovanje u produkcijske svrhe, eventulano za neki preview i sl. a i to nije bas razvijeno. Mental Ray ce imati IRay metodu za GPU renderovanje ali to tek treba da se pojavi (trebalo je sa poslednjim Mental Ray 3.8 ali nije). VRay ima VRay RT koji isto tako sluzi za preview i koji se tek isplati ako imas 2-3 GTX480 kartice ili farmu racunara.
Za video produkciju nisam toliko upucen ali znam Adobe paket podrzava GPU (mada ne sve kartice) i eto sam kazes da je ubrzanje u tom polju drasticno. Veruj mi voleo bih da je takva situacija i sa 3d scenom ali nije, a covek je pomenuo animaciju i 3d modeling
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke