Prikaz jedne poruke
Stara 24.12.2005, 20:31   #6
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Problem sa XP-om

Citat:
Jack In The Box kaže:
Najpre jedno pojašnjenje:
Problem sa promenom načina transfera podataka od DMA u PIO mod nastaje kada IDE-ATAPI Port drajver (Atapi.sys) šest puta za redom dobije informaciju o CRC grešci. Najčešći uzrok ovome je loš disk. Tada drajver automatski smanjuje mod za jedan stepen kako bi ipak uspeo da pročita podatke i to u koracima: DMA6>DMA5....>PIO4>... Sve ovo je sasvim u redu, medjutim problem (koji je i Microsoft priznao i o tome se mogu naći članci na http://support.microsoft.com) je u tome što drajver ne vraća najveći mogući mod, nego zadržava poslednji na kome se zaustavio.
Sve ovo se dešava i sa optičkim uredjajima i sa hard diskovima i nema mnogo veze sa kombinacijom VIA čipset - AMD procesor. Primera radi, ja sam imao sličnih problema i sa hard diskom (oštećen) i sa DVD rezačem (loš DVD medij) iako imam Intel Pentium na SIS čipsetu.
Kao što je poznato jedini lek za ovo je deinstalacija drajvera i restart.
Što se tiče tvog problema sa Nerom, ne verujem da je ovo uzrok, pogotovu što bi on trebalo da radi i u PIO modu, naravno na manjim brzinama rezanja. Nero ne trpi pored sebe druge programe za rezanje, pa ako imaš još neki instaliran možda je to problem. Problem mogu biti i loši diskovi, ali i hardver (mada kažeš da sa drugim sistemima nemaš problema, što bi značilo da je hardver ipak u redu, ali onda su možda neki drajveri)...
Sve je to tacno i lepo, ali opet. Kako ce onda moj kompjuter raditi ako deinstaliram drivere? Da probam ili ne?
P.S. Ranije mi je bio ugasen DMA Mode a Nero je rezao sa bufferom 32%(16 x full disc 12-15 minuta).
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke