Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2007, 14:50   #5
Mefisto
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

E ako mene slusas, pogledaj par italijanskih sajtova>

www.unibo.it
www.unitr.it
www.unifi.it
www.uniro.it

Tu imas vecinu stvari vezano za studiranje u Italiji, posto i moja malenkost pokushava da nastavi studiranje u Italiji (na engleskom).
Ja sam inache i krenuo da studiram na engleskom, navikao se, a italijanski govorim kako-tako. U srbiji za Web-Dizajn znam da ima u Novom Sadu, privatno isto, jedan drugar mi je bas na tom smeru, to ti je tamo na Futoskom putu, 100 metara od Bulevara Oslobodjenja...ne znam stvarno kakvu reputaciju ima ta shkola, pogledaj malo po google-u. Ako ti je bas frka, cimnucu druga za sajt te shkole, jer ja vec sad ne studiram u Srbiji...tako da ne znam za tamosnje prilike. Posto je Srbija samo teoretski preuzela Bolonjski tip studiranja, a ako recimo planiras da predjes na isti fax, posle prve godine, kao ja recimo, da se upises na 2 godinu negde iz Srbije je mnoooooogo komplikovanije nego recimo meni, koji sam u Budimpesti
(i imam madjarsko drzavljanstvo).
I jos nesto, racunaj sa tim da ce ti kao studentu koji nema pasos EU, bite isto tako otezano pribaviti dokumentaciju za enrolment, tj. upis na fakultet u inostranstvu. Ovo ti nisam rekao da bih te obeshrabrio, jer je po meni studiranje u inostranstvu, jedina alternativa za ljude iz nasih krajeva, osim ako nisi na ETF-u u BG-u ili NS-u, koji su svetski opsteprihvaceni, znam ljude lichno koji su zavrsili Elektrotehniku i sad zgrcu lovu po inostranstvu. Sa ostalim fakultetima u Srbiji mozes da ***********. Ehm, da. Nadam se da si shvatio poentu moje priche. I glavu gore, imam druga koji je prosle godine diplomirao u Milanu, bas na tom dizajnu. Istina da ga je dosta kostalo> ali svaki normalni roditelj zna, da je ulaganje u znanje, i u svoje dete najbolje ulaganje. Momak je kao diplomski rad dizajnirao helikopter, ali nesto mnogo za****no, sve u svemu Japancima se svidela ideja, zvali su ga da otkupe licencu od njega, tako da ko zna, mozda budemo uskoro videli i to njegovo chudo.
P.S. Kucaj u google u "Italijanski kulturni Centar, Beograd", tu ces isto dobiti dosta informacija. Valda ce ti se malo iskristalisati sta bi i gde hteo.
Mefisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke