Prikaz jedne poruke
Stara 23.8.2019, 21:17   #13322
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kineski odgledani,osvrnuću se za dan-dva na tri komada odjednom (da vas ne bih previše davio).Prijatno sam njima iznenađen.

----------

Do tada - kratak osvrt na "Driven" (2018) :

IMDb

Malopre videh da se i Alec Baldwin uključio u odbranu lika i dela John DeLorean-a ( pogledati ovde ) ,a to već film "Driven" čini manje bezazlenim i samo delićem propagandističke agende.
Problem filma je pogrešno žanriranje na IMDb-u ( "Intense thriller where politics, big business and narcotics collide." ) , jer tu nema ni "t" od bilo kakvog
trilera.
Film je opušteni osvrt na krimi-aferu u koju je DeLorean bio umešan ,sve gledano kroz oči sitnog muljatora koji je u svemu bio (a za račun FBI-ja) učesnik.

Dobro : opušteni "lako ćemo" ton filma ,gluma Lee Pace-a (koji odlično igra DeLorean-a ,čoveka zaljubljenog u sopstveni lik stvoren u javnosti) ,muzika toga doba ,sjajna ironična završna scena...
Loše : who the f**k is DeLorean ? Snimaš nešto što se obraća samo uskom krugu publike - DeLorean-ovim ispisnicima (ako su još živi) , ili onima dovoljno zaluđenima za automobile da bi im ta kola nešto značila.Ja ne pripadam ni jednoj od te dve niše,a posredno znanje o tom automobilu imam samo preko "Povratka u budućnost" (tamo je rečeno da je bio kultni auto) . Mlađi od mene znaju o njemu još manje.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
ezenkiel (3.9.2019), zerb (24.8.2019)