Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2013, 11:50   #362
chaami
Član
 
Član od: 15.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 120
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Objašnjenja početniku

@Geomaster ... da ... irrlicht ima svoj api ... biće da sam pobrkao. Ogre je taj uz koji se često koristi SDL, čak i toplo preporučuje na zvaničnom sajtu. Nema tu mnogo filozofije. SDL nije za rendering, ali je odličan za rukovanje prozorima, rezolucijama, inputom i fontovima (SDL ttf). Moj savet je da se izbegava i SDL_mixer (za zvuk) jer je OpenAL mnogo bolje rešenje.
Nemam nameru da bilo kom početniku namećem neke svoje stavove, ali želim da koliko toliko dobije realnu sliku. Što se OpenGLa tiče ja sam lično pristalica ovog rendering rešenja. Čini mi se da je OpenGL u ovom trenutku i najkorišćeniji API zahvaljujući mobilnim platformama a i najavljenim konzolama (ouya,steam box). Međutim, treba imati u vidu da blizu 10% korisnika windowsa 7 ima problema sa OpenGL igrama (ili ne umeju ili ne žele da instaliraju drajvere). Sa windowsom 8 situacija je mnogo gora, mada i tu postoje rešenja (GL2DX recimo)
Sve u svemu meni se čini da OpenGL ima daleko veće potencijale od DirectX-a (windows desktop platforma odavno više nije zlatna koka za indie developere). SDL je definitivno dobar, brz i što je najbitnije portabilan ali kome se ne sviđa postoje i druga rešenja.

@Ivan-94 i mene jako zanima finalna verzija polycode ... (na githubu ima alpha verzija, ali ja baš i nemam vremena da se igram sa nezavršenim projektima).
chaami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke