Prikaz jedne poruke
Stara 21.1.2006, 14:11   #127
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnic do 100 evra ?

Citat:
AstraLogos kaže:
@Wiz pitanje je kakav izvor zvuka koristis. Mozda sa kartice dobijas prigusene srednje tonove.
Koristim AC97 "integrušu" i uopšte ne isključujem da je deo problema do toga. Ali mišljenja su više nego podeljena i ja ni vrlo temeljnim pretraživanjem Interneta nisam uspeo da dokučim da li bi kupovina bolje kartice bitno poboljšala zvuk, a uopšte nisam raspoložen da dam 100 evra eda bi se posle pokazalo da je reč o nijansama.

Dizajn kakav ima ATP3 čini da kvalitet srednjih tonova izuzetno mnogo zavisi od podloge na kojoj zvučnici stoje, a ja stvarno nisam u prilici da tu podlogu menjam i da s tim eksperimentišem. Činjenica je da ovaj dizajn uopšte nije čest i činjenica je da je i Altec Lansing uglavnom napustio ovakav dizajn zvučnika (od mnogobrojnih aktuelnih modela takav dizajn ima jedino VS4221) što, možda, ipak ponešto govori.

Da li je trač ili istina da je ATP3 najprodavaniji sistem zvučnika ja zaista ne znam ali, ako jeste istina, to može govoriti o dobrom odnosu kvalitet-cena a ne o nekom apsolutnom kvalitetu. Mišljenja o ATP3 su veoma podeljena u "reviews" na Internetu i najčešći prigovori su upravo oni koje sam ja stavio (prigušenost srednjih tonova, pre svega).

Ima prigovora još... Ona 2x2 "visokotonca" u satelitima imaju izuzetno usku karakteristiku a nagib im je suviše mali tako da čak i na nešto nižim stolovima dolazi do gubitka visokih tonova, a o nekom kvalitetnom korišćenju kao sobnog sistema nema ni govora. Subwoofer je pak odličan i rezne frekvencije skretnice (bar za niske tonove) su odlično odabrane.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke