Prikaz jedne poruke
Stara 17.6.2010, 19:16   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako saznati IP adrese hosting servera

Ako ti nije frka, napiši mi na LP te ns slogove, pa da probam da shvatim o čemu se radi.

Inače, trebalo bi da ih pitaš sledeće: what is IP address of my site hosted by you
ili nešto u tom stilu. (Koja je IP adresa sajta koji mi vi hostujete)

EDIT:
Sad mi je Holodoc objasnio šta se u tvom slučaju dešava i šta domaći provajder hoće od tebe.
Dakle, kada kod domaćeg provajdera registruješ samo domen, a kao potreban podatak traže se adrese dva ili više name servera (nejm servera, servera imena) stranog provajdera, i to i domeni i IP adrese. Naravno, oni sami mogu lako da nađu IP adrese ako imaju domene, ali valjda žele da izbegnu greške. IP adresa samo sajta njih u stvari ne zanima, nju će domaći name serveri pročitati od strane hosting kompanije. Kada registruješ domen, ti treba sam da postaviš za svoj host ime domena (recimo www.peramlekadzija.rs - to se najčešće radi iz CPanela, panela za podešavanje koji ti obazbeđuje hosting kompanija. Tu eventualno treba da postaviš i name servere domaćeg provajdera kod kog si registrovao domen, u tvom slučaju ns.beotel.rs i ns.beotel.net. A možda i ne - i to je podatak koji serveer može sam da nađe. Ako ti to ne traži - zaboravi.

Kada sve bude kako treba podešeno "i kod nas i u inostranstvu", serveri će se međusobno sporazumeti i domen će ti uskoro postati aktivan. U zavisnosti od raznih okolnosti, trajanje "propagacije" domena po name serverima može da potrajeod pola dana do nekoliko dana. Kad se sve to automatski reguliše, bilo ko će moći da pristupa tvom sajtu preko domena koji si registrovao.

Cela zabuna nastala je zbog toga što čovek iz tehničke podrške na koga si naleteo nije znao lepo da ti objasni šta hoće (a i ti očigledno nisi baš tačno znao kako ide procedura). Sada je, nadam se, sve sasvim jasno.

Poslednja ispravka: VojaM (17.6.2010 u 20:45)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Miki2 (17.6.2010)