Prikaz jedne poruke
Stara 10.7.2011, 15:30   #1
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Dokumentarni filmovi

Podijelite sa ostalima doku ostvarenja koja su na vas ostavila dubok utisak !

Ovo su dokumentarci koji se nalaze mojoj kolekciji i za koje smatram da bi ste i vi trebali barem jednom odgledati.

Michael Moore:
-Bowling 4 Columbine,
-Fahrenheit 911,
-Roger & Me,
-Slacker Uprising,
-The Big One,
I dva moja najomiljenija
-Capitalism;A Love Story,
-Sicko.

Hrana/Medicina:
-Our Daily Bread (Nije za one sa laganim stomakom)
-Food Inc, (Nacin na koji se hrana "pravi" u u.s.a. - koliko je ona a zapravo zdrava)
-The Union (Canada na putu da postane nova Holandija),
-Run from the cure(lijek protiv raka koji je naizgled na dohvat ruke).
Ovaj dokumentarac(R.f.t.cure) mozete preuzeti na sve moguce nacine , jer se ne protivi copyright-u.

-Inside Job (se bavi svetskom krizom,nacin na koji je nastala,ko je dobio a ko je izgubio).

-The yes men fix the world( "dva spadala" koja pokusavaju da nadomjeste siromasnima na jedan humoristican nacin kao i za koji stvarno treba imati petlju ).

-Waiting 4 a Superman ( Skolstvo kao i skolski sistem u u.s.a. ,takodje objasnjava razlog socijalnih nemira(kriminala) i mladih u njima.

-Pretty Dyana,
-Shutka.
Ova dva d.filma se bave romima u srbiji i njihovom nacinu zivljenja.

-Armadillo (Danski vojnici/djeca u avganistanu).

-Zeitgeist(A Must Have-Religija i Politika kao i njihovo istovremeno preplitanje).

-Redlight (zloupotreba djece u aziji).

- An Inconvenient Truth (Al Gore politicar-bavi se ekoloskim pitanjem sadasnjosti i buducnosti.Vjerujem da je on zeleni covjek koga je spominjao M.T.).

- Hacker`s Wanted (Samo po sebi govori).

-The Cove (Delfini u japanu i njihovo mjesto u lancu prehrane -definitivno nije za one sa slabim zivcima/stomakom).

-Journey to the Edge of the Universe (Opisuje vasionu i planetu zemlju kao tacku polazista.Narator svojim glasom izdize ova putovanje na jednu mnogo vecu razinu).

-Whale Wars (Opste poznato sa N.G. & Discovery , Anti-kitolovci koji se bore protiv japanske flote kitolovaca na jedan krajnje neizvjestan nacin).
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke