Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2020, 0:57   #158
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
Markius kaže: Pregled poruke
ne znam zasto bi zeleo da se krecem dok igram igre...
1. Ja sam se toliko nagojio od sedenja da bi mi apsolutno prijalo - samo kad bih imao soma evra za Index.
2. Mnogi od nas doživljavaju igre kao nešto više od klikni-trči-pucaj-skači i naučili smo da cenimo kvalitetno odrađena multilayered single-player iskustva jer za takvu igru treba najviše veštine i vremena i talenta - kao za dobar film ili knjigu.

Ne kažem da ti lično nisi jedan od takvih nego jednostavno kažem kako posmatram iz svoje perspektive sve ovo.

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Smrt tehnologiji, dajte devedesete i 320x240.
E, ali ta estetika je besmrtna, Quake na Pentiumu u toj rezoluciji na 15" CRT-u je čist hedonizam za mene.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Otvaranje i zatvaranje vrata me ne impresionira. VR ili ne. Sorry.
Znaš šta, kad budeš probao igru dođi pa piši opet ovakve gluposti. Isto važi i za ostale uključujući dexa koji najavljuje GOTY na osnovu par klipova. Kad se malo bolje sagledaju ovi gameplay klipovi činjenica da su igru napravili da može da se igra teleportovanjem ali i smooth kretanjem odmah stvara dosta potencijalnih problema što se tiče određenih problema sa time koliko visoko ova igra zapravo može da puca jer se stvara dosta jasna slika o tome šta su smeli da urade a šta ne u okruženju gde možeš da biraš način kretanja kroz isto.

Sigurno će biti sjajan linearan niz fino ispeglanih skriptovanih sekvenci iskombinovanih sa lepo osmišljenim interaktivnim okruženjem - ali realno VR je u ovoj formi koju sada imamo tu i dostigao peak i HL:A će samo pomoći, kao zamorče, da se to malo bolje proda i da se vidi da li će VR ostati gimmick ili će polako da se useli svima u domove sa next-gen konzolama.

Ja glasam za varijantu da nam se useljava u domove, ne bih imao ništa protiv da se prave igre koje baram i delimično podržavaju VR: simulacije, rail shooteri itd. VR-only se ionako neće desiti još ko-zna-koliko, ali krajnje je vreme da polako uđe u mainstream i da krenu da padaju cene uređajima.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke