Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2010, 2:45   #1
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3

Posedujem gore napomenutu grafičku karticu u izvedbi Sapphire-a. Sa klasičnim fabričkim kulerom koji nije dual slot ili kako se već kaže?

Do sada sam već nekoliko puta u razmacima od samo par meseci imao problem sa zagrevanjem grafičke gde je temperatura i u Windowsu bez ikakve grafičke akceleracije dostizala preko 80C pa i 90C. U igrama sam imao situaciju da izađe i preko 110C Nisam je klokovao niti nekako experimentisao sa njom.

Prvi put kada sam rešio da uzmem stvar u svoje ruke uvideo sam da se dosta prašine nakupilo u kuleru i shvatio da je protok vazduha bio onemogućen preko haldnjaka. To je onaj tip kulera koji stoji sa strane i duva vazduh preko cele grafičke.

Drugi put je opet počelo pregrevanje, međutim prašine nije bilo! Opet sam sve otvorio, i za svaki slučaj promenio pastu za odvođenje toplote. Posle toga opet se temperatura stabilizovala. Nije prošlo ni mesec dana opet imam problem sa grejanjem. Sada nije toliko problem u Win-u koliko samo u igrama.

Zanima me, da li je potrebno da kupim neki custom kuler? I hoće li to sigurno rešiti problem? Jer mi se ne bacaju pare, ako je nešto 10 u pitanju! I zanima me da li je neko imao slična iskustva, pa čak i posle ugradnje custom kulera.

Znam da se ova serija greje dosta, ali ovo nije normalno
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke