Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2021, 21:55   #1
laki1991
Veteran

Član od: 6.9.2009.
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Rusenje drajvera prilikom igranja starijih igara

Pozdrav!

Imam konfiguraciju:
• Procesor: AMD Ryzen 5 PRO 4650G
• Matična ploča: ASRock A520M-HVS
• Hard disk: 240 GB SSD SATA3 + 1TB HDD
• Memorija: 16 GB DIMM DDR4-3200
Graficka je integrisana Radeon Graphics 512mb+8gb shared
Sivi PSU koji sam dobio uz komp zamenio sam sa LC Power 600W

Kompjuter radi odlicno za sve osnovne potrebe, pa i gejming. Testirao sam par igara koje su se nasle na starom HDD od 1TB koji sam naknadno dodao zbog SSD-a (ESO, Fallout 4, Just Cause 3, Crysis 3) i sve one rade super ma medium podsesavanja, na max ocekivano drasticno opada frejm.

Naime, problem nastaje kod starijih igara tipa Hitman 2 Silent Assassin, ne mogu ni 5 minuta igrati neku iole stariju igru a da se graficki drajver ne srusi. Igra zamrzne, sistem zamrzne, ekran zacrni pa se povrati uz error "Display driver stopped responding and has recovered" dok prozog igre postane beo.
Probao sam sa brisanjem drajvera i instalacijom poslednjih sa AMD sajta uz koji dolazi i softver za razna podesavanja ali taj softver sada koci recover i kada graficki drajver padne ne vraca se iz crnog ekrana, mogu samo da restartujem kuciste, pa sam to obrisao i vratio samo na drajvere bez AMD softvera.

Testirao sam i da li je hardver u pitanju. Recimo kod igre Bloons TD6 koja inace radi bez problema osim jedne mape "Bazar" koja vec nakon 5 sekundi izazove rusenje drajvera, probao sam obrisati drajver i pokrenuti igru bez drajvera. Mapa se ucitala bez problema i nije bilo rusenja. Isto vazi i za Hitman 2 SA. Cim sam vratio drajver opet isti problem.

Verujem da je neki konflikt izmedju drajvera i starijih igara (mada bloons TD6 nije stara).

Da li imate jos neku ideju da probam ? Ne kupuje mi se graficka zbog starih igara kada novije rade savrseno.
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke