Prikaz jedne poruke
Stara 18.1.2017, 0:31   #439
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Ne znam koliko dugo pratiš PS Plus ponudu, ali ljudi su itekako razočarani šta dobijaju od igara za tu pretplatu. Bukvalno opsedaju blogove i YT kanal kada daju nešto bezveze. Iskreno mene to lično ne pogađa, jer zapadnu stvarno dobri naslovi za koje misliš da ti se ne bi svideli, a velikih popusta za ostale igre ima non-stop. Naravno da bi svi želeli 1st & 3rd AAA naslove svakog meseca, ali to prosto nije moguće u korporativnom svetu u kome živimo.

Nije poenta i nije bitno za neko detaljnije poređenje, ali je navedeno kao primer da iako je dobar koncept, ne znači da će zaživeti. Iako je jednim delom handheld, ovo čudo uopšte nije lako nositi sa sobom. Tu je i trajanje baterije, a i volja da vadiš sve ovo iz ranca u gužvama u transportu da bi pokrenuo igru koju ćeš igrati par stanica.

S druge strane, zato što je prenosna, perfomanse za kućnu upotrebu na velikom ekranu su jako slabe za novac koji traže. Da ne govorim o tome da ako je već jednim delom kućna, zašto gamepad ne dolazi u sklopu konzole, nego traže 70$ za nešto što je standard od kako postoje konzole?!?

Cene dodataka su tek priča za sebe. Grip koji dolazi uz konzolu i drži Joy-Con da imitira osećaj gamepada, ne može da ih puni, već za takav grip moraš da platiš 30$. Imaš li dva para JC-a, bum, 60$.

Sve ovo je jako slično sa nekim pogrešnim koracima u prošlosti i zaista će im biti potrebno puno odanih fanbojeva da ih održe u životu. I dalje mi nije jasno zašto se glupiraju i ne izbace normalno kućnu konzolu i jednu prenosnu, nego su i dalje u nekom Nintendo svetu.
Ne pratim sad konstantno ali sam primetio da nema jačih i boljih igara, odnosno da su na PS3/Xbox360 davali mnogo bolje i jače igre. Kapiram da su tada davali jače i bolje igre da bi ljudi lakše progutali plaćanje za online. Inače meni je plaćanje za online ogromna glupost, kada platim igru očekujem da mogu da je igram i online a ne da plaćam posebno za to, zato sam i bio razočaran kad je i Nintendo to isto najavio.

Koncept je odličan, što se tiče veličine, živimo u dobu kada se furaju uveliko telefoni od 5.5-6" i ljudi nose tablete sa sobom, tako da nije teško zamisliti da će neki nositi i Switch sa sobom, pogotovo ako duže putuju.
Kada se skinu Joy Conovi veličine 3DS XL-a je.
Baterija je 2.5 do 6 sati, sa Zeldom baterija traje oko 3 sata, baterija jeste slabija, ali tačno za jednu seansu igranja od oko 3 sata na putu, ako je nekom to baš malo može da nabavi eksternu bateriju za relativno male pare.

Performanse na velikom TV-u su bolje nego Wii U bar oko 2-3x, neralno je očekivati da ima recimo XB1 performanse i da istovremeno bude pravi handheld za ovu cenu, dok je Switch inače kao handheld jači oko 10x od Vite.
Uz konzolu dobijaš Joy Grip i dva Joy Cona, kada sve to sklopiš imaš pravi kontroler (bez obzira na čudan oblik), koji je inače mnogo više pravi kontroler nego kontroleri koju su dolazili uz Wii i Wii U recimo.

Cene jesu više i to što Joy Con Grip ne može da puni Joy Conove je bezveze, sa druge strane informacije govore da baterija u Joy Conu traje oko 20 sati, to je 6-7 prosečnih seansi igranja,
tako da nije baš ogroman problem da posle recimo 4-5 seansi igranja staviti Joy Conove na Switch da se pune.
Ja recimo posle oko 3 seansi igranja stavljam PS4 kontroler na punjenje.


Naravno da ima nekih stvari koje nisu dobre kod Switcha, ali sam koncept i ideja su odlični pošto ciljaju home console i handheld korisnike istovremeno, i Switch kao hibrid defintivno ima vrednost i pozicinira se drugčije u odnosu na XB1/PS4 koje su samo kućne konzole.
Kad kažeš da izbace normalnu konzolu, verovatno misliš na XB1/PS4 like konzolu, a realnost je da na tržištu nema mesta za 3 identične konzole, zato Nintendo i pokušava da ponudi nešto drugačije i novo u odnosu na konkurenciju pošto tako imaju veće šanse da im bude popularnija konzola nego da rade isto što i Sony i MS.
To što Nintendo izbacuje hibrid a ne posebno kućnu i posebno handheld konzolu, im je jedan od najboljih poteza ikada, zato što će sada imati da podržavaju samo jednu platformu a ne 2 različte platforme,
gde su morali da dele resurse i podržavaju u svakom smilslu dve platforme, dok će sada moći da se fokusiraju i bace sve svoje resurse na samo jednu platformu.
3DS/Wii U su dokazali da nemogu više da efektno podržavaju dve različite platforme (isto je i Sony uvideo pa je odustao od Vite i totalno se posvetio PS4),
inače Nintendo je već duže vreme nešto slično planirao ali tek je sad tehnologija zrela za tako nešto.

Poslednja ispravka: vetar. (18.1.2017 u 0:43)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke