Prikaz jedne poruke
Stara 17.1.2017, 22:01   #438
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Slažem se i Nintendo nema šanse da ponudi neke svoje AAA naslove jedino VC naslove (ali iskreno PS4 i XB1 retko kad ponude neku jaču igru, uglavnom tu budu manji ili slabiji naslovi),
ali moja je poenta je da 90% ljudi plaća online prventveno da bi mogli da igraju igre na netu a ne da bi videli koje će MS/Sony igre daju na mesečnom nivou.

Zašto je to poenta i zašto je to uopšte bitno!?
Niko nije želeo sa kupi Vitu a još manje ljudi je želelo Vitu TV, to su dva uređaja a ne jedan,
Switch je jedan uređaj koji vrlo praktično i jednostavno prelazi iz prave kućne konzole u pravi handheld i obrnuto, totalno druga percepcija.

Ne znam koliko dugo pratiš PS Plus ponudu, ali ljudi su itekako razočarani šta dobijaju od igara za tu pretplatu. Bukvalno opsedaju blogove i YT kanal kada daju nešto bezveze. Iskreno mene to lično ne pogađa, jer zapadnu stvarno dobri naslovi za koje misliš da ti se ne bi svideli, a velikih popusta za ostale igre ima non-stop. Naravno da bi svi želeli 1st & 3rd AAA naslove svakog meseca, ali to prosto nije moguće u korporativnom svetu u kome živimo.

Nije poenta i nije bitno za neko detaljnije poređenje, ali je navedeno kao primer da iako je dobar koncept, ne znači da će zaživeti. Iako je jednim delom handheld, ovo čudo uopšte nije lako nositi sa sobom. Tu je i trajanje baterije, a i volja da vadiš sve ovo iz ranca u gužvama u transportu da bi pokrenuo igru koju ćeš igrati par stanica.

S druge strane, zato što je prenosna, perfomanse za kućnu upotrebu na velikom ekranu su jako slabe za novac koji traže. Da ne govorim o tome da ako je već jednim delom kućna, zašto gamepad ne dolazi u sklopu konzole, nego traže 70$ za nešto što je standard od kako postoje konzole?!?

Cene dodataka su tek priča za sebe. Grip koji dolazi uz konzolu i drži Joy-Con da imitira osećaj gamepada, ne može da ih puni, već za takav grip moraš da platiš 30$. Imaš li dva para JC-a, bum, 60$.

Sve ovo je jako slično sa nekim pogrešnim koracima u prošlosti i zaista će im biti potrebno puno odanih fanbojeva da ih održe u životu. I dalje mi nije jasno zašto se glupiraju i ne izbace normalno kućnu konzolu i jednu prenosnu, nego su i dalje u nekom Nintendo svetu.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke