Prikaz jedne poruke
Stara 5.8.2010, 11:53   #384
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Da, slažem se da je igranje ranije bilo teže jer je kriva ucenja bila strmija ali nisam na to ciljao. Igre današnjce me najviše podsećaju na fast food, sve spolja izgleda lepo a unutra, pa, bolje da ne znaš šta je unutra Jasno da te silne godine pravljenja igara moraju da donesu poboljšanja u samoj mehanici i ergonomiji igranja i to je ocekivano. Igre su, kao takve, potpuno izgubile dubinu... Jedna od najnelogičnijih stvari u F2 mi je bila kada bi me neki obican npc napao dok sam ja nosio power armor i gauss rifle... Eto to mi je bilo glupo posto niko sa IQ iznad 1 ne bi napadao osobu koja više liči na robota nego na čoveka... Sada nakon toliko godina ja baš i ne vidim hvalospeve na račun AI u opisima igara. Čak štaviše, to je jedna od najkritikovanijih stavki u opisima...

Upoređujući igre onda i sada nijedna od njih mi ne izaziva želju za igranjem kakvu sam imao igrajući F2, Transport Tycoon, Red Alert, Cesar 3... Logično je da očekujem da su igre današnjice bolje od ranijih igara, pa sve te godine pravljenja igara moraju da donesu poboljšanja i unapređenja i generalni boljitak... Jedino što ja taj boljitak baš i ne vidim, sem grafike i drugih sitnica a suština je... Iscurela...

Pravljenje lepih, šljaštećih, pompeznih igara koje momentalno izazivaju WOW!!! efekat privuklo je novi soj igrača, onih koji ranije nisu igrali često igre, (kežual gejmeri) ali dovelo je i do postepene promene ukusa običnih gejmera koji su se privikli, navikli i prihvatili novi game poredak. Ostala je još šačica onih koji svesno odbijaju da im se neuroni u mozgu povežu na način koji će im izazivati oduševljenje kada budu igrali najnoviji NFS ili C&C...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke