Prikaz jedne poruke
Stara 15.3.2009, 20:55   #56
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
Katmay kaže: Pregled poruke
Ma kakvi, nemoj pogrešno da me razumeš, normalno je da čovek pogreši, najviše sam te "ispravio" zbog Pedje da se on ne zbuni, ja sam svakako razumeo šta si hteo da kažeš.

Što se tiče tih jeftinijih i manje poznatih aparata, situacija uopšte nije toliko loša. Recimo, jedan Canon A470, koji je stvarno odličan aparat za početnike, se može sada naći za 85 evra u MP a da ti ne pričam po koliko ga veće firme/veleprodaje nabavljaju. To su sada smešne cifre i ne uslovljavaju kvalitet fotografija kod pomenutog modela. To je masovna proizvodnja, Kina, Vijetnam, Malezija...

BenQ i ti manje poznati svakako ne prave sami objektive i ostale delove (nešto sigurno prave) i oni jesu lošiji, to stoji ali nisu baš toliko, ti si ih baš nacrnio Dosta sam puta slikao sa recimo renomiranim Kodakom pa i Polaroidom koji su imali generalno lošiji kvalitet slike nego neki tamo BenQ a skuplji su bili i do četiri puta što je svakako (naj)bitnija stvar u Srbiji. E sad nekom je to "lošije" baš loše, nekima ne... Mi pričamo o početnicima i nezahtevnim korisnicima... Tebi i meni je svakako to krš ali moramo biti objektivni, zar ne?

Ovaj Hyundai nisam probao a juče sam kupio sijalice (dve od 60W) General Electrica koji takođe prave fotoaparate i mislim da bi za mog mlađeg brata (da ga imam) koji ide uskoro na ekskurziju bio sasvim OK

Pa slazem se sa 95% onog sto si napisao. Taj Canon je ipak Canon A470 i svakome bi preporucio cena - kvalitet. Nemoj da mislis da ne razumem koliko para toliko muzike.
Ono sto sam bar ja video od ovih novkomponovanih firmi aparata, je blagi uzas. Monohromatskih aberacija i crvenih ociju gotovo na svakoj fotki. Da mogu da ti okacim video klip mora i plaze, sve belo i roza i nista se ne vidi.
Naravno da i medju tim manje poznatim firmama, ima solidnih aparata ali to ipak treba dobro isprobati ili kupovati samo na preporuku.
Najbolje je kupovati nocu i probati fotkanje sa blicem negde na ulici ispred prodavnice. Tu se najbolje vidi koliko aparat ima uoptrebnu vrednost.
Moje najvece razocarenje je Nikon L6, ma uopste cela L serija. Fotkao sam manastir i od belog zida dobio plavicast??? A Canon A410 je fino uradio posao.
Tako da u tom rangu fotoaparata treba zaista biti jako pazljiv, da se ne kupi macka u dzaku.
Tnx na razumevanju.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke