tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 29.1.2020, 1:55   #4453
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Može da bude više razloga. Prvi je recimo da ako je laptop stariji i uz njega išao Windows 8.1, licenca je za Windows 8.1 (ili Windows 7) i onda kada se radila nadogradnja na Windows 10, Windows promeni serijski broj i to je i dalje legalno.

U slučaju da hoćeš da reinstaliraš Windows, kucaš serijski broj od 8.1 jer je uvek taj ključ iz BIOSa relevantan i onda će se desetka aktivirati.

Druga mogućnost jeste da ti je ključ za Home, a ovaj ti stavio Pro verziju i aktivirao na divlje.

Treća mogućnost jeste pogrešan instalacioni medij (treba consumer, a on stavio biznis), odnosno volume licence umesto retail/oem i iz nekog razloga nije hteo da se aktivira sa ključem koji imaš, pa ga opet aktivirao na divču.

U suštini, kako si kućni korisnik, boli te uvo, a ako si i poslovni, bitno da ti je ona verzija Windowsa na računaru (Professional) za koju imaš ključ (Professional).

Jednog dana kada budeš hteo da reinstaliraš Windows iz početka, skini istalaciju sa Microsoft sajta i prilikom instalacije kada budeš kucao product key, setup će sam odrediti da li je home ili pro verzija.

A možeš i da probaš da promeniš serijski broj sad u postojećoj instalaciji_ https://www.windowscentral.com/how-c...key-windows-10
Hvala puno na trudu da napišeš sve ovo!
Nisu u pitanju prve dvije opcije, jer vidim da je uz laptop išap Win 10 PRO verzija (to vidim kad odem na Dell support page, stranica prepozna laptop odmah, očita mu "Service tag" i "Express Service Code" koji su na stickeru ispod laptopa, tamo vidim komplet konf od laptopa i sa kojim softverom je došao)
U BIOSU inače piše da je datum proizvodnje laptopa 03.12.2017/datum prve instalacije OS 15.12.2017.
Ovaj sada OS mu je instaliran sredinom 12/2019 u shopu gdje ga kupih.

Znači da se ne opterećujem što je fake key, vidio sam da ima ona opcija Change Product Key za šta si postavio link,
ali neka ga ovako, pa ću na sl reintall da idem na original key... (key sam copy/paste u text file pa na dropbox)



P.S.
jedino što me brine je što me "pročitaše" tako na Dell support Page-u Deutchland , pošto su mi u radnji gdje ga kupih rekoše da je lap stigao iz DE,
pa je laptop sigurno odradio check in na njihovom sajtu, te ne znam dal će mi neko zakucati na vrata iz Nemačke da mi traži laptop...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke