Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2018, 14:17   #298
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
LibreOffice je dovoljno dobar za 95% primena i u razvijenim zemljama se masovno koristi po drzavnim institucijama. Postoje pojedini poslovi gde je MSOffice i dalje nezamenjiv ali ih je sve manje i manje. Da su u Srbiji ozbiljniji zakoni po pitanju intelektualne svojine, bilo bi i daleko vise korisnika besplatnih office paketa. WPS Office takodje nije los, posebno Write modul.
Nama i jestenajveci problem drzava i njene ustanove. Pogotovo oni koji nemaju pojma, aprave nekakve tabele u wordu, a mogu u exelu, ali valjda neko u Srbistanuuzima debele pare da bi gurao MS, jer mi u firmi imamo 150 racunara i svi su na bilina open office, pa sad libre i sve radi dobro sa svima sem sa Drzavnim institucijama? Jedino sa njinim fajlovima imamo problema?? I jedva cekam dan da Inspekcija krene malo ozbiljnije kao pre nekolko godina. Kada je inas uvela u red popitanju legalnosti softvera? Pa da vidimo ko ce da da 300 evrica da bi kuckao najobicnije dopise i exel tabelice. Uostalom odt. je koliko znam jos uvek jedini priznati standard u svetu za dokumenta.ispravite me akogresim
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke