Prikaz jedne poruke
Stara 28.6.2007, 11:08   #13
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Vidis Ulmawen, ja mislim da ti gresis: tu je vec poremecen sistem vrednosti i ljudi se vode niskim pobudama. U redu je da svakog muce drugi problemi ali neke stvari jednostavno nisu toliko bitne da bi se o njima raspravljalo kao pred skupstinskom govornicom.
Slažem se sa prvom rečenicom. Ali remećenje sistema vrednosti se uvek dešava posle velikih previranja i teških vremena, i dođe ono: "Every man for himself". Ali mislim da ljudi još nisu otišli toliko u krajnost da ne umeju da prepoznaju kada je nešto dobro i nastaje iz dobrih pobuda.
Druga stvar... ipak je ovo Forum, mesto javnog okupljanja... Šta ćemo sad, da postanemo elitno društvo, primamo samo odabrane, da uvedemo obavezno IQ testiranje pred učlanjivanje na Forum? Da ih pitamo koju su lektiru pročitali? Naučiće već da se ponašaju, zaboga, neki od njih imaju po 15 godina i ako dolaze na ovakav Forum to znači da ne lunjaju koznagde i bave se mnogo glupljim i beskorisnijim stvarima nego što je spamovanje tu i tamo. A možda i pročitaju nešto i nauče nešto ovde. Neko pre, neko malo kasnije, a neko možda nikada... Ali ću bar ja kao moderator da skrenem pažnju novajlijama da je ovo malo drugačije mesto u odnosu na pijacu.


Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Apsolutno tacno. Nazalost...

Kad razmisljam o omladini i njihovom ponasanju (a ja sad pricam kao da imam 50 god.) uvek nekako dodjem do knjige... Mislim da deca, ne da ne citaju dovoljno, nego ne citaju uopste! Strasno. I tuzno. Jos se hvale kako nikad nisu procitali lektiru. Pored kucnog vaspitanja svima nam treba i doza kulture koja je nekad izvirala preko korica domacih i stranih autora za decu... Ma neka prica ko sta hoce, ali generacija koja je citala knjige izrasla je u prave ljude bez obzira na to sta se sve desavalo.
Pa, kako se sećam, uvek je bilo onih koji su domaće zadatke iz lektire prepisivali iz pogovora, a da nisu ni pročitali nijedan list. Samo su ranije trčali napolje da se poigraju kamaj-kamaj, sad su po igraonicama.
Ipak je problem u vaspitanju.
Mrka Kapa je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
Simke (28.6.2007)