Prikaz jedne poruke
Stara 1.6.2021, 14:24   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mi A3 i Android 11

Samo preko KP se isplati gledati Xiaomi, van toga se ne isplati, a ja sam odavno prestao da ih razmatram... Kad konačno pošaljem moj u penziju sledeći uređaj će biti iPhone i to je to.
Bili su sjajan izbor do pre godinu i po i od tada sve ide nizbrdo, konkurencija je žešća nego ikada, izrada im nije kao što je bila, ne prave prave korake u budžetskom segmentu...

Da se razumemo, ima tu uređaja kao što je RN10 Pro koji ima 120 Hz AMOLED za 300e i jako pristojan ostatak hardvera kao i sasvim dobar RN10 - ali ja bih radije da u budžetski rang donesu prave featurese kao što su IP68 i OIS na main kameri nego li 120 Hz AMOLED displeje i 4 kamere od kojih 3 imaju funkciju više kao ukras nego kamere koje nečemu vrede a main camera se guši čim je malo mračnija scena.

U vreme kad su uređaji konkurencije u segmentu od 150-250e bili plastikaneri sa low-end procesorima, minimalnom količinom RAM-a i očajnim brzinama storagea Xiaomi je na tržište izbacivao kvalitetno izrađene uređaje sa skroz pristojnim hardverom - danas je situacija takva da sad svi izbacuju pristojno kvalitetne uređaje sa pristojnim hardverom a Xiaomi više ne pomera granice tamo gde treba.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke