Prikaz jedne poruke
Stara 2.7.2007, 17:06   #151
ubuntu
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis 3

Ja vodim Srbiju i jedini tekuci problem koji imam je inflacija. Imam je na nivou od 70% a godisnje raste za 0.45%. Mada mi deluje kao da je vise na godisnjem nivou. U pocetku dok sam bio mali pri napadu Turaka ili neke druge drzave (Madjarska) morao sam da uzmem dva kredita kako bih isfinansirao kupovinu vojske kako bih se odbranio. Ni to nije bilo dovoljno ali sam na jedvite jade odbijajuci da potpisem mir (sto bi rekao Gospodar vremena) i trckarajuci sa trupama naokolo i napadajuci zemlje gde neprijatelj nema vojsku ... dakle tako sam uspeo da se oduprem. Onda mi je trebalo 100 godina da ustedim dovoljno para a i kad sam sklapao neke mirove uspevao sam da kao globu izvucem i po 100 dukata (sada vec niko nema vise od 50 dukata u kasi). I nekako se iskobeljam iz duga..

Uzimanje kredita neminovno izaziva visok skok inflacije. I tako je krenulo. Na dalje nisam nikako mogao da one godisnje prihode koristim za odrzavanje vojske jer u pocetku nisam imao dovoljno prihoda pa sam morao malo da dodajem na treasury... a kasnije su mi trebale pare za nesto drugo.

Trenutno imam oko 50 000 vojnika koje sam regrutovao (dakle iz provincija a ne placenici koji su duplo skuplji za odrzavanje).

Uvek sam morao da imam bar 1000 dukata rezervi jer mi se desavalo da me napadne cela koalicija zemalja kada sam kupovao po 20 000 placenika i uspevao da se odbranim. Nakon rata sam ih unistavao jer su skupi za odrzavanje. Ne sve ali vecinu. Ne isplate se a i kukavice su velike.

Tehnologije su mi manje razvijene od susedskih jer sam uvecao broj teritorija koje nisu mnogo bogate pa je svaki sledeci nivo tehnologije uzasno skup. No to nadoknadjujem brojnoscu vojske pa neprijatelja koji ima LAND na 15 nivou a ja na 8 napadam sa 4 puta vise vojske. Sve u svemu zeznuto je da napravis savrsenu drzavu.

Kad zvrsim sa Srbijom zapocecu kampanju sa nekom malo ali dobrom drzavom. Na primer sa Svajcarskom i da postavim sebi za cilj tehnoloski napredak. jer moja drzava Srbija sada lici na mongolsku hordu koja za jedini cilj ima da se siri po svetu Sirova snaga bez i malo pameti.


Potpisao sam dosta mirovnih sporazuma i imao uspesne bitke pa mi je prestiz cesto preko 90.

Igra je fenmenalna samo je i spora... Dok nema rata ja je otpanjim na maximum i gledam neki film na drugom kompu ili surfam. Kad se pak zarati postaje jako interesantno.

Skoro sam od Bohemie anektirao Hrvatsku i zaokruzio teritoriju. A ovi venecijanci, Firentinci i Papa imaju prekomorske drzave pa ne mogu da ih anektiram. Moracu da povatam te teritorije i da zavrsim i sa njima.

A onda.... Francuska ili Turska

Evo je slika moje teritorije:

ubuntu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ubuntu na korisnoj poruci:
zerohn (1.5.2010)