Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2018, 11:16   #50
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Valve nema skoro nikakve troškove za taj "marketing", a Steam prodavnica je toliko puna da ne verujem da to uopšte utiče na popularnost najpopularnijih indi igara, već te se te igre izdvoje marketingom negde drugde i svojim kvalitetom.


GOG nudi mnogo više od Steama, mnogo bolje podržavaju igre (skoro uvek sve radi i na najnovijim Windowsima) i sve igre su DRM free.


Ali u svakom slučaju 30% je mnogo, i tu svi (Valve, Apple, Google pa i GOG) nepošteno zarađuju ogroman novac na uštrb znoja i krvi developera zato što imaju veliku bazu klijenata koji već imaju mnogo igara na njihovim nalozima ali i mnoštvo fanbojeva, kao i mnoštvo neinformisanih ljudi (u slučaju Apple-a i Googla). I znam da će nažalost i Microsoft i Epic da dignu procente ako naprave dovoljno veliku bazu, ali mi je, iako imam preko 300 igara na Steamu, drago što polako gube nedodirljivi status koji ih je od jedne od najboljih firmi pretvorio u jednu od najgorih. Ovim ipak na kraju i mi koji smo većinom na Steamu najviše dobijamo, možda će Valve smanjiti taj ogromni harač developerima što znači još bolje igre i više dobrih igara, a možda će i ponovo rešiti da prave kultne igre a ne pljaškaške kao Artefact, mada sumnjam, i previše su veliki postali i i previše su se opustili. Kao što ni EA nikada neće postati dobra kompanija, tako najverovatnije ni Valve nikada više neće.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
player1 (10.12.2018)