Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2020, 0:57   #45
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Flight Simulator

"Problem" sa simulatorima kao što su Flight simulator, X-Plane itd. je upravo u tome što se ne radi o igrama u generalnom smislu te reči već o aplikativnom softveru tj. simulatorima koji se koriste čak i u obuci pravih pilota tj. kandidata koji se obučavaju za privatne pa i komercijalne pilotske dozvole.

X-Plane je recimo de-facto standard na tom polju zbog neverovatno realističnog fizičkog (matematičkog) modela koji ako se ne računa odsustvo odziva kontrola na kontrolama za PC (mada i to može da se reši "so mnogu pari") daje osećaj letenja koji je identičan onom u pravim letelicama (disclaimer: primedba osobe koja je nabavila privatnu pilotsku dozvolu pre vozačke ).

Zato i ne bi trebalo da čudi cena ovog softvera jer se zaista puno resursa ulaže u usavršavanje fizičkog modela, mnogo više nego recimo u audio-vizelno paradiranje (klot X-Plane 11 je recimo uvreda za oči )

Druga stvar, X-Plane 11 recimo dolazi sa veoma ograničenim izborom letelica u osnovnoj (i jedinoj) verziji igre a sve ostalo se nabavlja preko mora DLC-ova (dodatni aerodromi, letelice itd.) za čiji komplet treba izdvojiti oko $2000 .

Sa druge strane, Flight simulator 2020 već u samom startu i u osnovnoj verziji dolazi sa izuzetno dobrim i raznovrsnim izborom letelica, plus dobija podršku za direktno integrisan Marketplace pa izuzetno ozbiljni timovi koji razvijaju dodatke mogu da plasiraju svoje letelice i ostali sadržaj.

Na to sve treba dodati i direktnu podršku FS2020 tima za VATSIM, realističan reljef o kojem se do sada razglabalo do nesvesti, najavljen daleko bolji fizički model od FSX (videćemo da li će uspeti da svrgne X-Plane 11 sa trona po tom pitanju) itš.

Po meni, sasvim prikladna cena za ono što softver nudi i za šta je namenjen. Regonalna platežna moć je već neka sasvim druga priča.

Ono što mene brine u celoj ovoj priči je hardverska zahtevnost. Dosadašnje igre su bile izuzetno zavisne od procesora (znatno manje od grafičke) tako da za ono što sam video u promotivnom materijalu cenim da će biti potreban procesor sa single-core 5GHz hlađenih tečnim azotom

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Dolazi u GamePass
GamePass nije zvanično dostupan u Serbistanu i veoma velikom broju zemalja u svetu. Ne znam za razne VPN varijante ali ta rabota me generalno ne interesuje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke