Prikaz jedne poruke
Stara 21.10.2017, 15:54   #16
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Homelab prvi rack

Stigao mi je "marginalan" procesor Ryzen 1700 iz 23 nedelje, a ASLR bug je otklonjen u 25 nedelji. Nisu hteli da pogledaju na prozorce kao sto sam im rekao pre slanja, ili su mozda pogledali i resili da se otarase falicnog procesora (rekao sam im zasto to treba da se gleda, mozda nisam trebao). Sve sam im vratio nazad, cekam da mi vrate pare na racun.

NPT je isto problem, mislo sam da nije toliko ali 40 posto performansi u VM ode.

Kad uzmem pare nazad videcu sta cu da kupim i da li cu da se bakcem uopste, jer izgleda da niko ne garantuje za konfiguraciju, samo ti posalju komponente pa ti sklapaj i zezaj se ako memorija ne radi kako treba, imas 14 dana pa vracaj ako ti ne odgovara. Ako oces sklopjeno, uzmi kantu sa lagera sa naduvenom cenom. Ja za to nemam vremena a nijedna konfa sa lagera mi ne odgovara. Dzabe sam izgubio skoro dva dana (dan i po) na ove gluposti, sad moram da radim na vikend da nadoknadim propusteno, a planirao sam neke druge stvari.

Sad se zanimam poslom, ovo nije toliko hitno ni bitno. Koristicu AWS jos neko vreme kao lab. Imam jos oko 8 meseci u Free Tier za micro.m2, a kad treba vece cu da platim.

Sto se tice VGA pastrough, i Intel mainstream ploce imaju problema sa iommu grupama, zato i ne kupujem odmah 8700 i z370. Necu da bacam pare kad ne dobijam nista novo korisno u odnosu na laptope koji vrse posao. Citam da Windows 10 sad trazi da se urede dmar i iommu grupe u biosu da bi W10 radio u fullu, kad to zazivi naci cu nesto da uzmem. Do tad Amazon, Linode, Google Cloud.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke