Prikaz jedne poruke
Stara 26.4.2006, 8:30   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Tv karta, obicna antena

Milane sto se konfiguracije tice moze da zadovolji uslove direktnog capturinga u MPEG2 ( zaboravi DviX ili XviD ) jelr imas jedan od najboljih Atlon procesora. Clokuje se ko lud i ide do 2.5Ghz! Naravno pereporucio bih ti da fa dignes na 2.0 Ghz sto je sasvim dovoljno i HD mora da je na 7200 o/m pa predpostavljam da je u pitanju Maxtor od 40GB slim. Naravno i neki bolji kuler treba ako imas box varijantu. To bi bilo uglavno dovoljno za komforan rad. Ako imas neko pitanje u vezi ovoga posta vi ga pa ce mo videti za savet.
Sto se TV kartice tice dobra je ova ATI-jeva koju je Oluja predlozio samo drajveri i softver su ocajni i ima da se napatis sa njom.
Nazalost postoji samo jedna dobra firma a to je Leadtek pa neki model od njih sa dobrim drajverima i softverom za capturing u MPEG2. Ima Leadtek i hardverski MPEG2 karticu ali to premasuje cenu od 100e.
Kontaktiraj generalnog uvoznika za Leadtek ili idi na njihov sajt pa vidi sta ima i po kojoj ceni. Inace na forumu je zabranjeno isticanje firmi pa moze ono PM.
Inace ja imam Leadtek Expert model ali bi rado voleo da vidim neku externu varijantu. Ima u ponudi i takvih modela samo su nesto skuplji. To je elegantnije i bolje resenje jel se izbegava uticaj rada procesora ili jace graficke kartice na rad samog tjunera ( pojava kosih belih linija na slici ).
Inace analogni ili digitalni tjuner mislim da je sve jedno. Mozda zbog grejanja digitalnog pre bih se odlucio na klasiku. Tu u svakom slucaju ne mozes da promasis. Leadtek expert u svom odlicnom softveru ima sve funkcije koje si naveo i jedan od najbolji radio prijemnika sa kompresijom direktno u MP3 format. Ovo generalno vazi za sve Leadtekove TV kartice.
Nazalost mozda bih ti predlozio i Asus TV karticu ali imaja ocajan softver a tebi kao pocetniku u ovoj oblasti Leadtek postaje jedino logicno resenje!
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke