tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 29.10.2020, 21:34   #232
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ono što sam hteo reći je da cene jesu kliznule gore ali nije stanje baš tako crno i nisu karte tek tako postale skuplje 2x nego ranije, već se ponuda realno proširila ekstavagantnim proizvodima koji ranije nisu ni postojali u toj formi. Pogledam jednu 5700XT koja se sada nalazi od 350€, izuzetno sposobna karta. Da na tržištu ne postoji ništa brže, nikom realno ne bi ni falilo jer je karta sposobna da nabije skoro sve igre na Ultra na 1440p sa super frejmrejtom. Nju bismo zvali flagship i bili srećni. Činjenica je da ekstravagantne karte od 1000€ postoje i po svemu sudeći tu su da ostanu, treba samo naučiti da nas to ne pogađa previše sve dok mi imamo dobre proizvode po ceni koja nam je prihvatljiva, sa kojima igre baš lepo teku.
Sve si lepo objasnio, a ja bih samo da dopunim sa nečim što je moje mišljenje.
Cene tehnike su otišle u nebo ponajviše zbog korone. Ljudi na zapadu su svoje pare trošili na letovanja, putovanja, izlaske, a sada im je sve to poprilično uskraćeno - ne mogu da putuju, izlasci su se pretvorili u sedeljke maskiranih robota, a već se očekuju izvesna zatvaranja i šta da rade ljudi - kupuju ono što može da ih zabavlja kući. Moj ortak koji živi u Švajcarskoj i koji je pare trošio na putovanja, koncerte i zezanje, koji nikada nije razmišljao o kompjuterima, sada je, sa svojim društvom tamo, silom prilika postao PC entuzijasta i konzolaš, a Sony Bravia od 75 inča će uskoro da mu bude u skoro svakoj prostoriji. Dobro, malo karikiram, ali zaista je tako. A takvih ima na milione.
A tu je i još nešto. Nema ni godinu-dve kako sam čitao ovde na forumu o tome koliko je veće uživanje igrati sa 60 frejmova u sekundi umesto sa 30. A danas je 90% postova o tome koje kartice kupiti za 4K, 10GB VRAM je malo, monitor je bezveze ako nije 144Hz, procesor bez osam jezgara nije za igranje... Ukratko, i mi smo, kao teška sirotinja, potpali pod uticaj marketinga i postali razmaženi. Zamisim se kako li je tek na zapadu, tamo gde imaju para.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Lex987 (29.10.2020)