tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 12.3.2019, 11:35   #4129
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Meni je evo desetka već 4+ godine glavni OS i nikad ne bih išao nazad - sredio sam preko group policy editora apdejtove, ništa mi ne uvaljuje osim kad ja kažem, telemetrija 99% pogašena, naučio sam koje quirkove ima (kao što ih je i svaki Win imao) i cepam sasvim dobro.

Uostalom mnogo se ložite, kad se OS podesi dobro (pretpostavimo da svi to umemo da uradimo na najbazičnijem nivou) onda je daleko bitniji hardver i drajveri za taj hardver na tom OS za stabilnost i udoban rad - a kladim se da dobar deo vas koristi Microsoftov SATA drajver ili ne daj Bože generičke audio/video drajvere.

Ono što je meni bitno je da me OS ne sputava u radu i sedi miran u pozadini - Win 10 na mojim mašinama radi upravo tako i jedine zamerke koje imam su vrlo minorne:
- povremene smor poruke sa onim overlayom jednom u par dana da ima novih apdejtova koje ugasim na Esc
- retardirani polu-dovršeni Settings app
- minorni GUI bagovi sa Start menijem i slično

Kad MS izvadi glavu iz zadnjice setiće se da rearhitekturišu OS tako da podržava jednostavniji mehanizam apdejtova koji imaju, recimo, Android i iOS a ne ovo sakato đubre koje se vuče od Win XP tada će pola glavobolja koje korisnici imaju nestati.

Danima ne gasim računare ni na poslu ni kod kuće, memory management je odličan. SSD je obavezan u 2019. osim ako niste od one sorte što smatra da su SSD-ovi fensi i nepotrebni iako trenutno koštaju kao malo skuplje fleške - u tom slučaju srećno vam bilo sa SCSI drajvovima, RAID nizovima i Windowsom 2000.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
DAKINS (12.3.2019), Filip89x (12.3.2019), Mare! (12.3.2019)