Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2013, 11:25   #7
Miljankg
Član
 
Član od: 7.8.2013.
Poruke: 60
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nova masina, vase misljenje

Namena masine:

Vise virtuelnih masina istovremeno pokrenutih, vise razlicitih servera (database serveri, web itd), vise isntanci razlictih okruzenja itd.

Osim posla, redak ali kvalitetan gejming. Ne igram mnogo, ali volim da to bude top.

Za ovo bi vrv bilo dovoljno i5 i 8gb ram-a. Medjutim, sto se ram-a tice, eni mi je ukrao reci iz usta, bukvalno, jer je to razlog zbog cega uzimam dosta ram-a. 8gb je vec standard a verujem da ce 16 da bude uskoro. Sada imam problem sa ddr2 masinom, jer mi se ram ne isplati nikako.

Sto se procesora tice, i7 samo zbog toga sto za 4-5 godina zelim da, ako ne budem vise hteo da koristim masinu kao dekstop, sluzi kao (veoma dobar) server. Nisam uzeo K cpu jer ne podrzava hardversku virtuelizaciju.

Za chipset moram da se slozim. Uzeo bih onda H87, veoma je slican z87, a ima vise sata i usb 3.0 portova od B85 (sto je bitno za buduci server).

Napajanje. Svuda gde sam pitao ova napajanja su vrhunska, video sam i sam da 650w napajanje ima 53 ampera na 12v sto je duplo vise od chieftec-a od 750 pa i 850 vati. Ali zato kosta katastrofa u svakom slucaju puzdano napajanje je "mama" tako da se slazem sa izborom.

A za hardove sam mislio da uzmem SSD malo kasnije zbog novca. Para nemam za bacanje (ko ima kod nas? ah da, svi posetni i nauceni ljudi ), ali sam resio da platim sad a ne na cupriji. U svakom slucaju ovaj kombo sa diskovima nije los.

Da li imate kakav komentar (i5 ili i7, ram, diskovi) nakon ovog opseznog objasnje situacije?

Hvala svima jos jednom!
Miljankg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke