Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2019, 0:28   #2195
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Pa to, sve zavisi od navike. Ja prozore koristim samo kad je nesto bas odvojeno, a toliko sam navikao na puno tabova da mi cudno kad ih nema. Brze mi je da kliknem na tacno odredjen tab, nego da listam prozore.

A i to je neko bahacenje jer ima dovoljno resursa, isto programe cesto ne gasim, nemam naviku. Zasto bih ikad gasio chrome? Kad mi svaki dan treba, ili okruzenje u kom radim, editore, terminale i ostale piz*arije. To prosto tu stoji, i otvorim kad mi zatreba. Nekako nemam potrebu da stedim, sve je brzo i onda sam opusten. Komp ne gasim, samo sleep.

Evo primer yt, cesto imam 5-6 tabova. Zasto bi imao jedan, i onda svaki put kucam koju pesmu ocu, nego lepo u 1 otvorim neki dzez, u drugom dzez drugog izvodjaca, u trecem rok. I onda u predlozenim u svakom tabu u sustini imam sta hocu. I to moze tako da mi stoji stalno, ako mi se slusa rok, odem na taj tab i izaberem, itd. Mozda glup primer, ali i tu vidim ustedu, mrzi me da svaki put kucam, kad mogu da imam prozor sa plejlistama.

Isto mi je brze da navigiram sajtom preko tabova. Znaci umesto da imam jedan tab, pa klikcem linkove, vracam se nazad, lakse mi je da imam 5 tabova, i onda umesto 5x da kliknem bek idem samo na prvi tab. Ako nesto guglujem, gugl mi je u jednom tabu, a svaki link otvaram u novom. Mislim, tome tabovi i sluze. Onda lako mogu da se vratim na rezultate pretrage, i imam svaki link otvoren da mogu brzo da otvorim tacno ono sto mi treba. A ako otvaras jedno po jedno i zatvaras, onda ako hoces ponovo ono prvo, moras da se ozbiljno pomucis umesto da se vratis par tabova u levo.. Ako sve radis u jednom tabu, mozes da ides bek, ali ako ih zatvaras moras sa ctrl+shift+t da ih ponovo otvaras. Cak i da ides samo bek, sporije je jer mora stranica ponovo da se ucita, a kad ti je sve u odvojenim tabovima onda je vec u ram-u. Pdf-ove otvaram u chrome-u, kao i ostala dokumenta. File explorer mi ima tabove i bukmarke i hotkijeve kao chrome (mnogo je preglednije i lakse nego da imas 10 razlicitih prozora), i tako..

Poslednja ispravka: Mare! (28.1.2019 u 0:45)
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke