Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2014, 23:56   #10
Freško
CSC

Član od: 23.11.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.848 poruka
Određen forumom Re: Seagate Barracuda

Živimo u Srbistanu, gde se baš svašta uvozi. Niko sa sigurnošću više nemože ništa da ti garantuje. Sve zavisi na kakvu si seriju diskova naleteo.

Ja sam do pre dvadesetak dana imao jednog Sigejta 750GB za kojeg nebih znao iz koje je godine. To bi mogao da kaže kolega Rocker, kod nega je radio neku godinu, zatim je taj disk još godinu ili dve radio kod mog brata od strica u desktop mašini, i na kraju je završio u mom NAS serveru gde je radio još jedno dve godine 365 dana u godini. Sam Bog zna koliko ima radnih sati, i napokon je krepao prošlog meseca, mašina ga vidi ali ima previše grešaka i loših sektora pa su podatci ne čitljivi. Eto to je recimo bio ok disk radio preko 5 godina sigurno od toga poslednje dve 24/7. Dok imam slučaj od prošle godine kupio sam disk došao kući, odpakovao ga stavio u pomenuti NAS Server. Lupala mu je glava i nije hteo da se formatira. Spakovao sam ga nazad i odneo u radnju gde sam ga uzeo, doplatio desetak eura u dinarskoj protiv vrednosti i uzeo za te pare ovaj SSD koji i dan danas koristim u Desktopu. Inače radilo se o Sigejt Barakudi, e sad veličine se ne sećam, mislim da je bio u pitanju model od 1TB.

Tako da eto sve u svemu zavisi kakvu si seriju kupio. Ja ti želim da nemaš problema i da te taj disk dugo, dugo služi...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke