Prikaz jedne poruke
Stara 9.12.2005, 1:54   #6
stormwatch
Član

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: opet taj dvd???

Citat:
dusan sh2rinja kaže:
pozdrav svima.
imam malu nedoumicu koja je vezana za prebacivanje materijala sa vhs ili dv na komp.
razumem da se sve de{ava u realnom vremenu, ali ljudi pomagajte.
sta da radim da bih sa standardnih 4 sata za sat, nakon monta`e imao rendering u realnom vremenu ili cak brze.
sta mi je sve potrebno?
posedujem intelov celeron na 2, 512 ram(2*256), g force 440 64, i jaku zelju da sve to nabudzim da bih postigao cilj.
softver: adobe premier 6.5, pro.
Rendering zavisi prvo od toga da li renderujes materijal koji ima samo osnovne tranzicije (tu pre svega mislim na obican cross dissolve iliti pretapanje), ako pored toga zelis da renderujes i kolor korekciju ili neku slicnu intervenciju vremena renderovanja se drasticno povecavaju a to sve zahteva mnogo vise procesorskog vremena, elem celeron ti nece mnogo pomoci u ovom slucaju, posto je renderovanje kes intenzivna radnja, samo potpuni Pentium ili potpuni AMD (u slucaju mpeg 2 renderovanja AMD je bolji izbor) sa sto nasviranijom magistralom, memorija i nije toliko bitna posto sam ja sa 512 mb imao tek nekih 0.3 procenta slabije rezultate (ali ako imas brzu memoriju to pomaze itekako!)
stormwatch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke