Prikaz jedne poruke
Stara 17.5.2015, 21:46   #219
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Java jezik

Citat:
Damirns kaže: Pregled poruke
Unapred se izvinjavam adminima jer verovatno ovake slicne teme postoje, ali dosta toga sto sam nasao je starijeg datuma pa ako neko ima vremena 2-3 minuta da mi ispise bio bih mu zahvalan.

Sta mozete da mi preporucite kao pocetniku u ovoj prici u pogledu knjiga,youtube snimaka i ostalo da bi savladao malo ovaj jezik?
Neću ti baš direktno odgovoriti na pitanje, ali ajde svejedno da napišem.
Ako hoćeš da savladaš bilo šta prva stanica ti je Google. Ako si početnik, veruj mi da za 99% pitanja koje imaš na internetu već postoji odgovor. A to uključuje i preporuke za knjige, video tutorijale itd.

Naravno, uvek je dobro uključiti se u "community" bilo kao neko ko traži pomoć, nudi je, ili jednostavno nešto piskara.
Međutim, prva lekcija u traženju pomoći je da prvo pokušaš da pomogneš sebi. I to ne samo u ovom slučaju, već i sutra na poslu, i generalno (cheesy) u životu. Niko ne može pomoći onome ko ne želi sam sebi da pomogne.

Ako želiš da napreduješ, ako želiš brzu i kvalitetnu pomoć i preporuku onda prvo istraži malo sam. Pogledaj šta je popunarno na internetu. Napravi presek sa više sajtova i vidi šta je u tom preseku. I onda dođeš ovde, ili bilo gde drugo, i kažeš "Ljudi, želim da naučim JAVU. Nisam bio siguran odakle da počnem pa sam malo kopao po internetu. Ono što sam našao jeste To1, To2 i To3. To1 mi deluje kao dobro zbog razlog1, razlog2, razlog3. Ali sa druge strane To2 ima prednost1, prednost2, prednnost3. Pa kako ne bih želeo da lutam i krenem pogrešnim pravcem. Jel može neko da mi kaže nešto više o ovome ili već šta ima da preporuči?".
Ovakav pristup će ti dvostruko ići u korist. Jer sa jedne strane ćeš sigurno brže dobiti odgovor na pitanje, a sa druge strane ćeš istraživanjem i sam nešto da naučiš.

Srećno
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke