Prikaz jedne poruke
Stara 13.1.2019, 2:37   #3
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Pogledao sam ovlaš garantni list u kome je generalni pravilnik o saobraznosti po tačkama koje se odnosi na firmu Roming koja je uvoznik Sony televizora kao i na posebnom listiću kojim se aktivira 5-to godišnja garancija i opšti uslovi firme Sony, ali nigde ne se ne pominje broj piksela pa rekoh da proverim iz prve ruke ako je neko imao sličan problem. U krajnjem slučaju kontaktiraću firmu odnosno njihov Call Centar gde sam kupio TV samo se bojim da me ovako preko telefona ne otkače onako kulturno.

Mrtav piksel je crne boje i vidi se ako se baš zagleda na beloj površini tj. vidiš ga ako znaš gde da gledaš. Ovako u normalnom gledanju se i ne primećuje jer pozadina filmova/tv emisija mahom nije bela. Tačnije ne bih ni primetio taj piksel da nisam slučajno uzeo da testiram neki sajt za proveru piksela sa raznim poglogama.
I kao što rekoh u ranijem postu mrtav crni piksel se vidi samo na beloj, crvenoj i zelenoj poglozi. Dok se ne primećuje na crnoj i plavoj.

Pazi jedan mrtav piksel nije strašno kad ih ima još preko 8 miliona, ali nisam kupio FOX, VOX i slične (sa oproštenjem da ne vređam brendove) za 20 000 dinara pa da kažem koliko para toliko muzike. Za 80k dinara sam očekivao da kupim TV koji nema defekte, bar ne u prvih mesec dana korišćenja.

Tako da ako je garancija ostvariva i na jedan mrtav piksel kod Sony-ja što da ne zameniću ga. Ako nije da se ne cimam bzveze nije kraj sveta, preživeću i sa jednim mrtvim pikselom.
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke