tema: Ubuntu 10.04
Prikaz jedne poruke
Stara 1.5.2010, 21:22   #4
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Krš. Već u samom početku sam nabasao na tako očigledne bug-ove da mi ne ide u glavu kako su dopustili da ostanu nepopravljeni do finalne verzije.

KMS ne funkcioniše na starijim mašinama sa Radeon i Intel AGP kartama jer se DRM modul podigne pre odgovarajućeg AGP GART modula i naravno sve pukne. Ne može ni da se boot-uje sistem. Ovo je trivijalno popraviti ali i pored kukanja korisnika još od Karmic-a, nisu se udostojili da poprave. Popravili za Intel a za Radeon nisu . Postoji mogućnost da je problem nastao samo zbog toga što su kernel budžili gomilom patch-eva koje su backport-ovali iz 2.6.33 verzije i usput us**li motku. Upstream kernel već odavno ima ovo popravljeno. U Fedori radi ko podmazano ali ona ima AGP GART module u kernelu (ne odvojeno). Kad upališ "nomodeset" opciju, možeš da podigneš sistem ali možeš da se pozdraviš sa 3D akceleracijom, opet zbog AGP GART-a. Kad se nekako domogneš desktop-a, ili konzole, moraš da se zezaš sa ručnim gašenjem i podizanjem modula da bi naterao sve da radi kako treba.

Kubuntu, ne KDE 4.4 nego Kubuntu, me razočarao. Debeo bug sa plasma widget-ima. Ne možeš da ih postaviš gde hoćeš. Pomeriš ih i oni se vrate na staru poziciju. Nekad oće, nekad ne. Nekad skoče na neku sasvim random poziciju i ispremeštaju ostale widget-e. Na Fedori 13 Beta i Archu sve radi normalno kao i na Kubuntu 9.10. Nešto su Kubuntuovci gadno uprskali.

Čujem i da puseaudio ne radi u KDE kada se instalira. Fedora 13 Beta opet radi odlično i to sa pulseudiom. To im je baš bio jedan od ciljeva da srede. Jeste da preferiram ALSU ali čovek koji im je prijavio bug se debelo potrudio da pronađe šta je problem i sve, da bi ga na kraju ispalili i rekli: "Eeee, patch-evi koji popravljaju ovo neće da dožive finalnu verziju" - čitaj, "Ko te šljivi." 100 godina se natezao s njima. Mogli su 300 puta za to vreme da poprave.

S druge strane KMS na nVidiji radi super sa sve CRT monitorom. Ispravno izabere rezoluciju i osveženje po mom ukusu.

Poslednja ispravka: bvitnik (1.5.2010 u 21:48)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke