tema: EUnet ADSL
Prikaz jedne poruke
Stara 15.9.2008, 14:37   #1
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom EUnet ADSL

Ovako, od skora sam "ponosni" korisnik ove nazovi usluge. Download je bezobrazno spor. Imam paket 512/64, a speedtest.net mi pokazuje da je DL 400 kb/s. DL sa vecine servera ne moze ni da prinese obecanim brzinama. Pozovem ja tehnichku sluzbu, oni kazu da to nije do njih i demonstriraju mi na primeru njihovog FTP servera (gde DL ide punom brzinom). Progutam ja nekako tu kosku, kad ne lezi vraze. Upravo sad skidam fajl sa FileFactory-ja brzinom od 28 KB/S. Ukljuchim rapidshare, oni podele protok na pola (po 14 KB svaki), znachi nije ni prineti obecanim brzinama i 100000% nije do njihovih servera.
Takve papazjanije mi se nikad nisu deshavale na neobee-ju.

Naravno, nema download-a u pozadini, i aktivan je Firewall. Ista stvar mi se deshava i na Win-u.

Mene zanima ovo: da li provajder moze da usporava DL sa RS, MU, FF i slichnih servera? Posedujem TPLink rooter i Linux. Da li ja mogu da uchinim neshto i da se izborim za ono shto placam? Naravno, raskidanje ugovora ne dolazi u obzir jer traze neku smeshnu sumu novca za to, a ja sam to fala Bogu potpisao

Poslednja ispravka: Iris (15.9.2008 u 14:52) Razlog: spojeno
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke