Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2020, 15:14   #3500
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ako planiraš da ga povezuješ sa kompom putem bluetooth-a, e onda ima malo zaebancije. Prvo moraš da isključiš plejku iz struje, jer da bi ga povezao sa kompom, moraš da držiš ps dugme par sekundi kako bi ga bt prepoznao, a to samo po sebi pali konzolu (ovo će se uvek dešavati). Onda, kada ga dodaš u bluetooth devices, možeš ga koristiti (imaš i neki program DS4Windows), ali to prekida vezu sa plejkom, tako da ako hoćeš da pikaš nešto na konzoli, moraš prvo da povežeš kontroler putem USB kabla kako bi se ponovo uspostavila konekcija. Meni je ovo bila zaebancija, pa sam kupio bežični Xbox One kontroler za pikanje na PC-u. Mislim da se sve ovo neće dešavati ako povezuješ putem USB kabla.
Da, da, ni kod mene nema nikakvih problema kad se koristi USB, mada imam dobra iskustva i sa bluetooth-om a bez čupanja strujnog kabla iz PS4. Inače, nemam televizor, koristim Macbook pro koji je wifi-jem povezan na access point, a njega sam kablom povezao sa PS4. PS4 mi je uglavnom u Rest modu, i dok je u tom modu (ili kad je kompletno ugašen, ali uključen u struju) nemam problema da samo kratkim pritiskom na PS dugme kontroler povežem na laptop preko bluetooth-a (naravno, predhodno sam upario gamepad sa laptopom. Onda "probudim" i PS4 pritiskom na dugme, jer ako startujem Remote Play dok PS4 spava ili je ugašen, ponekad mi se desi da mi uspostavljena brzina linka bude manja, pa poslije dobijam lošu sliku). E, ako mi je PS4 upaljen, onda mi se dešava problem sa detekcijom gamepada preko bluetooth-a koji pominjete, a onda ako nemam živaca povežem kontroler preko usb kabla, mada pomaže i brisanje kontrolera iz liste uparenih uređaja i ponovljeno uparivanje.

Znači, moji su koraci
0. PS4 je u rest modu ili ugašen
1. Pritisak na PS dugme na kontroleru nakon čega se poveže na mac
2. Ručno buđenje / startovanje PS4 pritiskom na dugme
3. Startovanje Remote Play aplikacije

Inače, preko PS4 kontrolera povezanog na bluetooth bez problema igram neke instalirane igre na laptopu, kroz Steam i Gog galaxy, uredno je prepoznat.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke