Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2021, 16:18   #1
vladeta krstic
Banned
 
Član od: 25.5.2019.
Poruke: 14
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nadogradnja računarske konfiguracije

Pozdrav, kolege. U velikoj sam nedoumici što se tiče kupovine konfiguracije, i pošto ste vi ovde veći stručnjaci od mene, rešio sam da vas zamolim za pomoć. Ja sam ovde pisao pre 2 godine o sličnoj temi, ali želim opet da počnem istu. Moj sin želi da kupi nov računar, pa bih vas zamolio za preporuku. Konfiguracija je sledeća:

Grafička: AMD Radeon RX 550 2gb
Procesor: AMD FX-8300 3,3 Ghz
RAM: HyperX fury DDR3 16gb oko 2000 Mhz
Matična: Asus m5a97 r2.0 AM3+
Napajanje: Falcon FGM-GAMING 750W
Kuler: Antec a30 pro AM3+ vazdušno hlađenje
SSD: Samsung 860 evo 500gb
HDD: Samsung 1tb 5900rpm
Kućište: EwePc crno od metala

Sin želi kompjuter sa grafičkom Nvidia Geforce GTX 1650 Super, i procesorom AMD Ryzen 5 3600x. Molim Vas da mi preporučite u rangu budžeta od 80000 dinara, odnosno 680 evra, koja bi AM4 matična najbolje ležala uz taj procesor, DDR4 RAM memoriju, napajanje (može a i ne mora modularno, zavisi od kućišta), da li je potreban vazdušni kuler (ako je potreban navedite i njega), i kućište da bude crvene boje (bilo bi poželjno da je i RGB, uz to podrazumevam da može da menja boje), i da je stakleno. Takođe bih voleo da mi kažete da li će ta grafička GTX 1650 Super podržati G-Sync, jer moj sin već ima monitor koji je G-sync, pa bih voleo i to da mi kažete koja bi grafička ležala uz G-Sync ako GTX 1650 Super ne leži. Oprostite na stvarno predugoj poruci i izvinite ako vas uznemiravam, samo bih vas zamolio da mi date preporuku u tom cenovnom rangu šta je idealno za grafičku i procesor koji su gorenavedeni. Svako dobro vam želim i čuvajte se.

Poslednja ispravka: vladeta krstic (17.10.2021 u 10:40)
vladeta krstic je offline