Prikaz jedne poruke
Stara 27.10.2007, 0:42   #1
pfonihx3
Član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 97
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Dva ili više procesora u kompu...?

Nemam neko veliko znanje o kompjuterima pa imam par pitanja i treba mi stručno mišljenje...
Video sam u nekim konfiguracijama kompova, kod Apple-a recimo da u svojoj postavci sadrži dva procesora,ne mogu trenutno da se setim konkretne konfiguracije i imena,ali mislim da i nije toliko bitno. Mene zanima da li je to moguće izvesti (verovatno jeste) i kakve su prednosti ovakve arhitekture:
-da li se dobija na osetnom povećanju brzine?
-da li je moguće kupiti dva procesora srednje klase i uklopiti ih zajedno da duže odolevaju zubu vremena (recimo dva Core Duo e2140 ili 4400)
-koliko bi ovo bile efikasno po pitanju savremenih igara?
-da li bi ovakva postavka od dva procesora zaista duplirala brzinu konfiguracije?
-ako je ovo moguće, da li je efikasnije staviti dva procesora starije konfiguracije (Pentium 4 na 3Ghz), možda zbog jednostavnosti i komunikacije između njih...?

Kao što rekoh,treba mi stručno mišljenje,da malo prodiskutujemo o tome, imam još neka pitanja u zavisnosti od mogućnosti gore navedenog.
Dakle, šta kažete?

Još nešto... Interesujem se za kupovinu monitora Samsung 223bw, pa me zanima koja grafička kartica je adekvatna za ovaj monitor,da može da izvuče maksimum iz njega i da je ujedno ok za gaming?

Evo,našao sam,na ovoj adresi pa pogledajte... http://www.mac.co.yu/ponuda/store/macpro.php
Kaže,dva Dual Core procesora.

Poslednja ispravka: Freško (27.10.2007 u 3:12) Razlog: spajanje postova
pfonihx3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke